Články

LVT Lázně Bělohrad 2016

Kategorie: Akce Aktualizováno 6. 12. 2016 13:21 Zveřejněno 22. srpen 2016
Napsal Iveta Černá Zobrazeno: 2697

RokZdenička a CIA, obranyZdenička a CIA, obrany se s rokem sešel a my začali přemýšlet, co podniknout v létě. Po loňském pracovním nasazení jsem zvažovala něco odpočinkového. Co jet na tábor? Nápad začínal nabývat reálných podob a já začala hledat, jaké máme možnosti. Volba padla na LVT Lázně Bělohrad – hezké prostředí, vyhovující termín a možnost složit zkoušky. Tomu říkám výzva:) Po ověření, že by pro nás ještě bylo místo, nastal zásadní okamžik. Sdělit rodině svůj návrh. Reakce manžela byla v pohodě, zato naše Yoko nezklamala. S výrazem „Já a jet na tábor?“ se otáčí a odchází se věnovat zajímavější činnosti (kontrola sousedů, zda pracují správně a pilně). Přesto bylo rozhodnuto a my se mohli začít těšit.

 

Datum odjezdu se přiblížil a my museli začít balit. Začala jsem s věcmi pro Yoko. Dokud jsem balila misky a jídlo, tak to bylo v klidu. Jakmile ale došlo na výcvikové věci, Yoko usoudila, že je na čase se vypařit jak pára nad hrncem a vzala roha do své boudy. Však když mě páníčkové neuvidí, tak na mě zapomenou a já nikam nebudu muset jet. Tato strategie jí nevyšla a za chvíli už jsme všichni společně odjížděli směr Lázně Bělohrad.

Po příjezdu do areálu s radostí zjišťuji, že zde již je značné množství ČSV a vstříc nám vychází náš chovatel (Václav Zeisek) s manželkou. Super, aspoň někoho tu budeme znát. Jsme ubytovaní, dostáváme prvotní instrukce a důležitou informaci – večer budou první obrany. Moje nadšení stoupá a u Yoko naopak klesá. Kam mě to dovezli? Tolik psů a lidí. To nevěstí nic dobrého:-/

Celý tábor se nese v pohodovém duchu. Máme možnost si vybrat ze široké palety výcviku (stopy, skupinová poslušnost, individuální poslušnost, kruhová obrana a individuální obrana) nebo doprovodného programu nejen pro „nepsovody“. Zde za zmínku stojí všemi velmi oblíbený sranda závod. I samotná lokalita vyzývá ke spoustě zajímavých výletů.

Sestřih videa od Heleny Jahelkové https://www.youtube.com/watch?v=OCJe7j7iu2w

Čas příjemně plyne a výcviky probíhají k větší i menší spokojenosti psovodů. Yoko se postupně vrátil její kreativní a vynalézavý styl cvičení, tak je vše v nejlepším pořádku. Blíží se konec tábora a s tím i čas pro zkoušky. Úspěšnost byla vysoká a tak mám z toho velkou radost.

Zkoušku složili tato čsv:

  • Zdenička z Litavské kotliny – ZOP, BH, FPr1
  • Yoko z Litavské kotliny – ZZO1
  • Cia z Molu Es – FPr2
  • Goran z Deštné hory – FPr3
  • Ruby Passo del Lupo – ZOP
  • Ares - ZOP

Přeji spoustu dalších úspěchů.

Nastal čas odjezdu. Týden utekl jako voda a mě se nechce domů. Strávili jsme tu krásný čas ve společnosti skvělých lidí. Zažili veselé chvíle, něčemu novému se přiučili a poznali nové lidi. Děkujeme a těšíme se zase za rok…

Napsala Iveta Černá

A ještě jedno video: https://www.youtube.com/watch?v=-jEyW0hX4uM

 

Fotogalerie LVT Bělohrad 2014  LVT Bělohrad 2013 LVT Bělohrad 2006

Z galerie