Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - LVT Bělohrad 2014

Články

LVT Bělohrad 2014

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 14:03 Zveřejněno 27. srpen 2014
Napsal Jan Gorel Zobrazeno: 3954

Letos jsme absolvovali dva velice povedené turnusy letního výcvikového tábora v Lázních Bělohrad pod vedením zkušených čévéčkářů Václava a Zdeny Zeiskových. Výcvikového tábora jsme se zúčastnili již poněkolikáté, a věříme, že ne naposledy. Na tábor přijeli nejen úplní nováčci, kteří se s výcvikem teprve seznamovali, ale i zkušení táborníci, kteří přijeli "jen" trénovat nebo pobývat v prima kolektivu zástupců plemene Československého vlčáka a jiných plemen. Veškeré aktivity byly směřované tak, aby byly vhodné pro všechny psy, bez rozdílu plemene a věku.

Krásné letní počasí, příjemné prostředí a Vaškovy výcvikové metody přispěly k vytvoření výborné party, která hravě zvládala výcvik a výchovu psa v běžném životě. Osvojovali jsme si vztahy mezi psovodem a jeho psem, získávali jsme jistotu při cvičení a připravovali si svého psa k vykonání zkoušky z výkonu.

Tábor se nachází na kopečku, na samém okraji lázeňského městečka v sousedství Krkonoš a Českého ráje. Ubytování je ve čtyřlůžkových dřevěných chatkách či v pokojích, sociální zařízení je společné. Cvičební plac na fotbalovém mini hřišti s krytou tribunou je ve stínu vzrostlých stromů, takže se dá cvičit jak přes den, když jsou vysoké teploty, tak i navečer, kdy je hřiště částečně osvětleno. Naproti táboru směrem na Svatojánský Újezd leží rozsáhlé louky, ideální k nácviku pachových prací – stop.

Letošní figuranti:
1.turnus 13.-20.7.2014, figurant Petr Häusler
2.turnus 1.-9.8.2014, figurant Honza Kubrich

Každé ráno kolem 6 hodiny, kdo měl zájem, odcházel nebo odjížděl s Václavem na pachové práce na blízké louky. Dvakrát denně probíhaly obrany pod vedením zkušených figurantů. Mezitím probíhal individuální i skupinový výcvik poslušnosti, agility, vše podle přání psovoda a typu zkoušek. Výcvikář Václav Zeisek vždy poradil a individuálně s každým pejskem a psovodem, také řešil běžné problémy při výcviku a soužití se psem. Vždy dokázal perfektně odhadnout psychické schopnosti jednotlivých zástupců různých plemen vč. Československého vlčáka. Zajímavé byly rovněž debaty o životě a způsobu chovu ČSV s hlavní poradkyní chovu Luckou Novoveskou a vlčí mámou Magdou Andrlovou.

Pro zpestření pobytu jsme se účastnili různých výletů kolem Lázní Bělohrad, např. lokalita Bišička, koupaliště Mlázovice, vypravili jsme se na vyhaslou sopku v lese a na Prachovské skály u Jičína. Navštívili jsme také ZOO ve Dvoře Králové nad Labem i s našimi psími miláčky. Zavítali jsme do středověké hospody v Dětěnicích a večer u pivečka, vínečka nebo kafíčka nám Helenka Jahelková promítala videa a fotky z výcviku a přednášela o vlcích a netopýrech. Bylo to moc poučné a zajímavé. Helenka byla největší tahoun pro kolektiv celého tábora.

První půlka turnusů vždy proběhla ve znamení intenzivního výcviku a přípravě psů na jednotlivé zkoušky. Ve druhé půlce pak byly naplánovány zkoušky podle IPO, zkoušky podle NZŘ, třetí zkoušky byly podle řádu Kynologické jednoty Brno.

Psovod Pes Složené zkoušky  Delegovaní rozhodčí
Jan Gorel Goran z Deštné hory BH, FPr1

IPO: Stanislav Ševčík / Luboš Jánský
NZŘ: Stanislav Ševčík / Luboš Jánský
KJ Brno: Jana Svobodová

Romana Yates Dantea Srdcerváč ZM
Marie Hartmanová Black Shadow Arqeva UPr1
Helena Jahelková

Hope Grey Střípek snů

Annabela z Vlčí boudy

ZZO, ZOP

ZZO, ZOP

Na předposlední den je vždy plánován sranda závod cestovní kanceláře VAMA TREMP. V letošním roce se závodu zúčastnilo 21 psů různých plemen (cca 10) v režii čsv:)

Výsledky:

  1. Helena Jahelková + Hope Střípek snů / ČSV
  2. Jan Gorel + Goran z Deštné hory / ČSV
  3. Božena Novotná + Beou / Šeltie

Po odpoledním vyhlášení výsledků zkoušek a závodu jsme se sešli všichni u ohně při opékání buřtů, při skleničce pivečka a vínečka, a za doprovodu živé country muziky – Heleny Jahelkové. Poslední vytrvalci od ohně odcházeli až kolem druhé hodiny ranní. Prostředí tábora bylo velmi příjemné, lidé přátelští a velmi jsme ocenili, že se nezapomnělo ani na děti, které se mohly vyřádit při táborových hrách. Shrnuto - báječná dovolená pro celou rodinu i psího mazlíčka.
V sobotu se pak začal tábor pomalu vylidňovat a odpoledne jsme se s Bělohradským areálem rozloučili a odjeli domů - nezbývá, než se těšit na další setkání s fajn lidmi a psy.

Napsal Jan Gorel

Sestřih videa od Heleny Jahelkové https://www.youtube.com/watch?v=voAoMxWyXaA

 

Fotogalerie   LVT Bělohrad 2013 LVT Bělohrad 2006

Z galerie