Články

LVT Bělohrad 2006

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 14:03 Zveřejněno 21. leden 2014
Napsal Lucie Novoveská Zobrazeno: 1175

Tradičně i letos jsme dovolenou trávili v Lázních Bělohrad, člověk by řekl že z okolí už zná snad vše, ale přesto se tam rád vrací. Parta lidí, která se zde vždy sejde, stojí rozhodně za to. I tento rok jsme si užili spoustu legrace, zábavy na výletech i „přecpání“ v tradiční hospůdce v Dětenicích. A večírky pod vedením Venci Zeiska jsou prostě nezapomenutelné!!

 

Přesto, že nám letos moc nepřálo počasí - nikomu to zase až tak nevadilo - udělali jsme se svými hafany spoustu práce. Každé ráno probíhalo pod vedením Venci, Petra nebo Lojzy nácvik stop. Potom poctivě trénink na poslušnost všech variant zkoušek a po obědě přišel na řadu nácvik na výstavy a bonitace. Večer patřil obranám - klasickým kruhovkám i nácvikům individuálním, které trpělivě den co den figuroval Petr Jílek.

Myslím, že všichni táborníci byli spokojeni a své snažení potom zúročili při zkouškách. No, náš tým „Eden severu“ se letos poněkud ulíval - naše psí holky byly téměř všechny v naději a tak jsme si na dovolené „dovolovali“. Ale i přesto jsme složili nějaké zkoušky. Naše Verča nejprve úspěšně absolvovala se svou francouzskou buldočkou zkoušku ZZO (a velmi pěkně) a tím se Catty stala jedinou příslušnicí svého plemene se zkouškou v ČR. Následně Verča a Lupusek velmi dobře odběhli vytrvalostní zkoušku VZ-2; známka „výborná“ jim utekla pouze o 3 minuty (a to prý jen kvůli tomu, že museli čekat, protože se druhá Verunka z druhé poloviny našeho týmu válela pod kolem uprostřed cesty a nemohla se vymotat, i když Péťa říkal …“dělej vstávej!“ :)

Jinak i již zmíněná druhá polovina týmu „Eden severu“ byla šikovná a zcela bez tréninku a v nevyzkoušené sestavě zaběhla zkoušku VZ-1 a hned za výborně! Letos se nám zkrátka vedlo! (A ne že já bych nic nedělala - já jsem to přece všechno vedla:-)

Tak za rok AHOJ !! zase na stejném místě:)

Českoslovenští vlčáci, kteří složili v rámci LVT zkoušku:

Pes - majitel - zkouška

Peggy z Lit. kotliny - V. Zeisek – ZOP, FPR1
Beti Wilk z Polskiego dworu - E. Wojtko - ZOP
Dewi z Peronowki - Joana Bak - ZOP
Harmonia Eden severu - D. Rimaityte - VZ-1
Amon Silesian wolf - G. Emmerich - VZ-1
Kaimi Eden severu – V. Šefčíková - VZ-1
Karlik Crying Wolf – V. Šefčíková - VZ-1
Kiss Eden severu - Petr Šefčík - VZ-1
Lupus Crying Wolf - Veronika Baierová - VZ-2
Balrog z Peronowki - Margo Peron - VZ-2, ZZO
Tlapka z Molu Es - Kerstin Baldschun - BH

Z galerie