Články

LVT Bělohrad 2013

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 14:03 Zveřejněno 17. listopad 2013
Napsal Julie Ledvinková Zobrazeno: 1952

Výcvikový tábor v režii Vaška Zeiska  (ch.s. z Litavské kotliny) jsme zkusili poprvé a ne naposled. Tábor se nachází na samém okraji lázeňského městečka, které má krásné centrum, hned naproti táboru leží louky ideální k nácviku stop, je možné projít se se psy do lesa a v horku je nechat brodit v potoce a navíc, a to jsme v tropickém počasí ocenili velmi, cvičební plac je skryt ve stínu vzrostlých stromů, takže se dá cvičit i přes den. 

 

Figuranti:

1.turnus 14.-21.7.2013, figurant Miroslav Řebík ml.
2.turnus 2.-10.8.2013, figurant Ivan Bindík

Každé ráno se odjíždělo na pachové práce do blízkého okolí (Venca vstával vždy, ostatní podle rozpoložení a fyzických schopností), dvakrát denně probíhaly obrany pod vedením Ivana Bindíka a mezitím poslušnost, individuálně i skupinově, vše podle přání.

Výcvik obran - GastyVýcvik obran - Gasty

Uprostřed týdne nás zaskočily zkoušky, které jsme čekali až v posledních víkendových dnech, kdy tábor končil. První proběhlo IPO posuzované velmi přísným panem rozhodčím Lubošem Jánským; dali jsme dohromady potřebný počet psovodů a psů, z vlčáků byl úspěšný dvouletý Cair Potomok vlkov "Shadow" Julie Ledvinkové na zkoušce doprovodného psa BH a úžasnou práci odvedla tříletá fena Black Shadow Arqeva Marušky Hartmanové na několikahodinové dlouhé stopě podle FH2 ziskem 91bodů - výborně. Druhý den byl z hlediska účasti vlčáků zajímavější: zkoušky podle NZŘ přijel posoudit opět pan Jánský a nic mu neuniklo. Na ZM nastoupili velmi mladí psi Goran z Deštné hory "Gasty" Honzy Gorela (1,5 roku) a Cair Potomok vlkov, na ZVV1 Black Shadow Arqeva a pětiletý Bounty z Blatnických vinic. Stopy na pročuchaném terénu byly o něco těžší, než se zdály, ale všichni psi si se stopou poradili. Poslušnosti byly slušné, jen Black Shadow se zvedla z odložení a už toho po předchozí FH2 měla dost, tak se rozhodla odložit zkoušku na jindy. Obranami prošli všichni tři zbývající psi s pěkným projevem.

Třetí zkoušky byly podle řádu Kynologické jednoty Brno a posuzovala paní Jana Svobodová. Všichni účastníci skládali základní zkoušku ZOP, čili pouze poslušnost a speciální cviky. Ze členů tábora se přihlásila Martina Pešatová s Aikou z Vlčí Boudy, 1,5roční  dcerou Bountyho, Petr Treppesch s 1,5roční Crystali z Březovské samoty "Cannou" a Bořek Ledvinka s čtyřletou huskolií Helgou. Složili všichni, Helga dokonce na výborně. 

Chtěla bych jménem účastníků tábora poděkovat za příjemnou atmosféru, přátelský a vstřícný přístup Vaška Zeiska při výcviku, ať už šlo o přípravu na zkoušky nebo řešení problémů běžného soužití s vlčákem, plné nasazení, nadšení a intenzivní práci figuranta Ivana Bindíka, který dokáže perfektně odhadnout psychické schopnosti jednotlivých zástupců plemene čs.vlčáka. Nedá mi to a poděkuji i Věrce a Lucce Novoveské za umožnění tréninku se stíženými podmínkami, jelikož Megan i Paige Eden Severu se tábora účastnily háravé. Jak se nakonec ukázalo, psi se - zejména na obranách - v období touhy předvedli mnohem lépe, takže šlo o jistou motivaci...

Všem zájemcům o výcvik z řad majitelů čs.vlčáků účast na letních výcvikových táborech vřele doporučuji, protože většina z našich psů má velmi silný orientační smysl, který po vícedenním pobytu na jednom místě není tolik stimulován a psi mají šanci podat na táboře velmi pěkné výkony na trénincích i zkouškách.

Složené zkoušky 

1.turnus

Bounty z Blatnických vinic - ZM

Ruby Passo del Lupo - M. Andrlová - BH

Baladin Arqeva - D.Benová - ZOP, ZZO

Crystali z Březovské samoty - ZZO

Goran z Deštné hory - ZZO, ZOP

2.turnus

Black Shadow Arqeva - FH2

Bounty z Blatnických vinic - ZVV1

Cair Potomok vlkov - J.Ledvinková - BH, ZM

Goran z Deštné hory - J.Gorel - ZM

Crystali z Březovské samoty - ZOP

Aika z Vlčí Boudy - ZOP

Z galerie