Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 47 hostů a žádný člen

Zápisy ze schůzí

ZÁPIS Z KORESPONDENČNÍ SCHŮZE VÝBORU ZE DNE 14. 8. 2018

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 17. 8. 2018 19:36 Zveřejněno 17. srpen 2018
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 1027

Výboru byla doručena žádost pana Pavla Šroubka o odpuštění pokuty za nechtěné krytí BAMBINA LUCKY OF LUKAVA X DEE DEE ŠEDÝ POKLAD, ze kterého se v CHS Haljaruna 13. 12. 2017 narodila 3 štěňata.

Ostatní náležitosti požadované klubem při nechtěném krytí má pan Šroubek splněné. Případ se stal v době, kdy byly v platnosti staré stanovy klubu. Přesto už předchozí Výbor pokuty za nechtěné krytí neodpouštěl.

Stanovisko:

Výbor již od počátku roku 2017 pokuty za nechtěné krytí neodpouští. Cílem je v první řadě maximálně snížit počet nechtěných krytí. Dalším závažným důvodem je potřeba sjednotit postup při těchto událostech a tím eliminovat prostor pro řešení takových situací subjektivně.

Chápeme, že se to může zdát tvrdé lidem, kterým se přihodilo opravdu nechtěné krytí. V minulosti se ale ukázalo jako velmi nešťastné řešit takové situace individuálně a měřit každému jiným metrem. Nikomu ve Výboru nepůsobí takové rozhodování radost a je nám líto, že musíme jednat takto nekompromisně.

Hlasování:

PRO ODPUŠTĚNÍ : -

PROTI ODPUŠTĚNÍ : Nováková, Herbrich, Tuhela, Mrkosová

ZDRŽEL SE : Dragonari, Smištíková

Žádost se zamítá. Panu Šroubkovi bude neprodleně sděleno usnesení Výboru.

Z galerie