Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 102 hostů a žádný člen

Zápisy ze schůzí

Zápis z korespondeční schůze Chovatelské komise ze dne 18.08.2018

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 23. 8. 2018 8:52 Zveřejněno 23. srpen 2018
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 930

Zúčastnili se: Lenka Dragonari, Jarka Mrkosová, Lucie Novoveská, Kamila Nováková, Jiří Drábek, Dana Matušincová

Nežádoucí krytí feny Butterfly ArQeVa

Chovatelská komise projednala nežádoucí krytí feny Butterfly ArQeVa psem Ir Oskar Dor.
Chovatelka informovala a vysvětlila, že nešťasnou náhodou nastalo nechtěné krytí feny Butterfly s vlastním psem Irem.
Chovatelská komise konstatuje, že u tohoto spojení nejsou zdravotní ani příbuzenské překážky. Oba jedinci jsou chovní.
Chovatelská komise doporučuje postupovat přesně podle ZaCHŘ  bod V.6.

V.6 Za nežádoucí krytí feny je považováno každé krytí, které je v rozporu s tímto řádem. Nežádoucí krytí je chovatel povinen neprodleně oznámit chovatelské komisi. O způsobu jeho vyřešení rozhodne chovatelská komise v souladu se zápisním a chovatelským řádem. Nezbytným podkladem řešení jsou testy parentity, které chovatel musí na své náklady zajistit u všech štěňat, nejpozději 3 měsíce od data jejich narození a uhrazení zvláštního poplatku dle rozhodnutí Kárné komise na účet KCHČSV. Při nedoložení testů parentit nebude přihláška k zápisu štěňat odeslána na Plemennou knihu a chovateli bude automaticky pozastaveno vydávání krycích listů na feny v jeho majetku do doby, než testy parentit vrhu doloží a uhradí zvláštní poplatek. V případě, že nejsou zdravotní nebo překážky příbuznosti, a že testy parentity potvrdí deklarované spojení, vydá chovatelská komise rozhodnutí o vydání PP pro štěňata z tohoto vrhu. Pokud jeden nebo oba rodiče nesplňují platné podmínky chovnosti KCHČSV a splní je při nejbližší možné bonitaci, mohou být štěňatům vydány PP. V případě, že rodiče nesplní podmínky chovnosti nebo spojení bude odporovat ozdravným opatřením, označí chovatelská komise štěňata s PP za nechovná a nelze na ně vydat ani exportní PP.


PRO : Dragonari, Mrkosová, Novoveská, Nováková, Matušincová, Drábek
PROTI : nikdo
ZDRŽEL SE :  nikdo

zapsala: Lucie Novoveská

Z galerie