Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Inzeráty

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 53 hostů a žádný člen

Zápisy ze schůzí

Zápis ze schůze chovatelské komise konané dne 18.5.2013, Brno

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 15. 7. 2013 20:27 Zveřejněno 15. červenec 2013
Napsal Hana Kaufmanová Zobrazeno: 1981
Zúčastnění: Dana Matušincová, Hana Kaufmanová, Daniela Čílová, Lucie Novoveská
Zapsala: Hana Kaufmanová
Dne 18.5.2013 se konala schůze chovatelské komise. Byla to první schůze v novém složení, během které jsme si ujasnily cíle a způsoby naší práce a rozdělení práce v chovatelské komisi.

Bod č. 1-  Vedení chovu v souladu s Metodikou chovu

Chovatelská komise si ujednotila názor na vedení chovu v souladu s platnou Metodikou chovu. Metodika chovu je koncipována za účelem vysvětlení ideí, na jejichž základě pracuje chovatelská komise. Hlavním a základním požadavkem, kterému jsou podřízeny všechny ostatní, je udržení genofondu populace československých vlčáků při zachování dobrého zdraví a vitality plemene jako celku. Tomuto základnímu požadavku je podřízen chovatelský pokrok v ostatních požadavcích, kterými jsou:
– upevňování žádoucích exteriérových znaků
– potlačování nežádoucích exteriérových znaků
– směřování vývoje povahových vlastností ČSV
Cílem je udržení skupin v takovém stavu, aby byly nadále životaschopné, a také co nejkomplexnější a v rámci možností nejrovnoměrnější využití plemeníků v chovu. Ideálním stavem by pak bylo, kdyby jednotlivé skupiny byly stejně velké. Vzhledem ke všem faktorům, které je nutné brát při návrhu rodičovských párů v úvahu, je však tento cíl (alespoň v nějaké dohledné době) jen těžko dosažitelný, nicméně měli bychom se k němu alespoň snažit směřovat.
Další oblastí, na kterou se chovatelská komise chce zaměřit, je povaha. Vzhledem k tomu, že se nám do chovu dostávají i jedinci s ne příliš vyhovujícími povahami, bude se chovatelská komise snažit působit na chovatele, aby byli k chovu využíváni především jedinci s povahami vyhovujícími jak standartu, tak cíli metodiky chovu. Dle ní by měl československý vlčák směřovat v povaze ke své cílové skupině, k představám lidí kteří si ho nejčastěji pořizují. Měl by to být tedy především společník, aktivní a vytrvalý, psychicky vyrovnaný a poměrně dobře ovladatelný pes. Povaha by měla být vyrovnaná (příp. s mírnou inklinací k povaze dobrácké), je potřeba eliminovat povahy bázlivé, flegmatické, cholerické a útočné.
Dle Metodiky chovu je dalším nezbytným požadavkem pro udržení genetické variability pokud možno co nejrovnoměrnější využití dostupných plemeníků a chovných fen. Proti tomuto požadavku často může jít požadavek na eliminaci nežádoucích znaků a upevnění znaků žádoucích. Prioritou je však zdraví, proto je nutné využívat rovněž plemeníky s ne zcela dokonalým fenotypem. Ani plemeníci, kteří byly hodnoceni jak v exteriéru, tak v povaze výborně, nesmí být využíváni nadměrně či neomezeně. V jejich využití je potřeba volit určitý kompromis tak, aby měli šanci k uplatnění v chovu i ostatní plemeníci.

Bod č.2- Rozdělení práce mezi jednotlivé členky CHK

Dana Matušincová neprodleně předá novým členkám chovatelské komise všechny dostupné materiály, které se nachází na klubovém notebooku. Předběžně je činnost CHK rozdělena mezi jednotlivé členky takto:

Dana Matušincová - příjem žádostí chovatelů o KL, příjem přihlášek vrhů a jejich následné zaslání na ČMKU, kontakt s plemennou knihou.
Hana Kaufmanová - vystavování a zasílání  krycích listů, evidence KL, vytváření, aktualizace a pravidelné zveřejňování  tabulky s jednotlivými hlasováními členek CHK ohledně rodičovských párů, kontakt s vyhodnocovateli rtg. DKK a DLK, vedení a evidence výsledků rtg. formou tabulky.
Daniela Čílová - vedení a aktualizace seznamu krycích psů a chovných fen formou tabulky, jejich pravidelné zveřejňování, správa výsledků testování DM a dohled nad kompatibilitou rodičů.
Lucie Novoveská - statistika výsledků bonitací.

Zápis ze schůze chovatelské komise konané dne 12.7.2013 v Roudnici nad Labem

zúčastnění: Dana Matušincová, Hana Kaufmanová, Daniela Čílová,
omluvena:  Lucie Novoveská
zapsala: Hana Kaufmanová
Jediným bodem této schůze byla diskuze nad aktuálně řešenými krycími listy.

Z galerie