Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Inzeráty

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 81 hostů a jeden člen

Zápisy ze schůzí

Zápis ze schůze výboru KCHČSV, 24.4.2009

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 5. 5. 2009 13:42 Zveřejněno 5. květen 2009
Napsal Helena Hubáčková Zobrazeno: 5252

Datum a místo konání: 24.4.2009, Jevišovice
Přítomni: K. Skoupý, D. Matušincová, H. Křížová, H. Hubáčková, M. Bulíková
Omluveni: I. Střítežská, J. Hospodka

Program:

 1. Nedodržení věkové hranice na bonitaci
  Nedodržení věkové hranice u 2 psů "A" Stříbrný úplněk bonitovaných v Roudnici n. L. dne 11.4.2009 - k tomuto technickému pochybení došlo nedopatřením díky tomu, že přihlášky na bonitaci nebyly zaslány s kompletními údaji (chybělo datum narození). Skutečnost byla zjištěna ve chvíli, kdy byly již zbonitovaným psům vyplňovány průkazy původu.
  Věková hranice 18 měsíců platí nově od 1.1.2009, je tedy třeba se zvýšenou pozorností kontrolovat věk bonitovaných zvířat, aby k podobným případům nedocházelo. Rovněž ze strany majitelů je třeba zvýšené pozornosi při sledování změn v klubových normativech a v případě zasílání přihlášek na klubové akce vyplňovat údaje úplně a správně.

  K informaci

 2. Oznámení nežádoucího krytí
  Dne 12.4.2009 bylo chovatelské komisi v souladu se ZaCHŘ oznámeno nežádoucí krytí ve smyslu čl. V.7 ZaCHŘ. Bylo tak učiněno majitelkou feny J. Smištíkovou bezprostředně po té, co tuto skutečnost zjistila. Fena byla kryta psem Fas Lupus Bohemia Genao. Vzhledem k tomu, že na toto spojení by majitelce v případně uchovnění feny Dayen Sotis byl v budoucnu 1x krycí list vystavan, navrhuje chovatelská komise v případě zabřeznutí feny a splnění chovných podmínek krycí list dodatečně vystavit a štěňata nechat zapsat do plemenné knihy.
  CHK navrhuje toto řešení:
  Feně Dayen Sotis povolit účast na bonitaci v Jevišovicích dne 25.4.2009, tj. měsíc před dovršením minimální věkové hranice, a to z důvodu výše popsaného.
  RTG na DKK majitelka Dayen Sotis doloží bezprostředně po té, jakmile vyšetření nebude znamenat pro fenu a případná štěňata žádné riziko.
  V případě, že fena Dayen Sotis nesplní bonitaci (povahový test), avšak DKK
  bude vyhovující pro zařazení do chovu, bude na tento vrh vyjímečně vystaven krycí list a štěňatům budou PP vystaveny. V případě, že fena nesplní podmínky pro zařazení do chovu z důvodu vyřazující DKK, nebudou štěňatům PP vystaveny.
  Vzhledem k tomu, že majitelka feny v souladu se ZaCHŘ vše neprodleně oznámila CHK, požádala o návrh řešení a také vzhledem k tomu, že se jedná o její první a nechtěný prohřešek, bylo jí uděleno pouze písemné napomenutí.

  Pro: Hubáčková, Skoupý, Matušincová, Křížová, Bulíková
  Proti: 0
  Zdržel se: 0

 3. Elektronický podpis
  Výbor navrhuje zřídit pro KCHČSV elektronický podpis z důvodu zjednodušení a urychlení klubové agendy.

  Pro: Skoupý, Matušincová, Křížová, Hubáčková, Bulíková
  Proti: 0
  Zdržel se: 0

 4. Nákup zálohovacího zařízení
  Výbor navrhuje zakoupení vysokokapacitního zálohovacího zařízení (externí harddisk) k využití jak pro zálohování webové prezentace, tak i databáze a dalších dokumentů zpracovaných do elektronické podoby.
  Cena je určena max do 4000,- Kč.

  Pro: Hubáčková, Skoupý, Matušincová, Křížová, Bulíková
  Proti: 0
  Zdržel se: 0

 5. Zavedení pravidla zpětných odkazů
  Vzhledem k tomu, že mnoho majitelů chovatelských stanic nebo jednotlivých ČSV požaduje uvádění odkazu na svou webovou prezentaci na klubových www stránkách, navrhuje výbor KCHČSV, aby bylo zavedeno pravidlo zpětných odkazů.
  Nadále by tedy klubové stránky odkazovaly pouze na ty stránky chovatelských stanic nebo jednotlivých ČSV, které budou zpětně odkazovat na oficiální stránky KCHČSV. U stávajících odkazů by administrátor kontaktoval provozovatele webových prezentací, kde tomu tak není, a upozornil na lhůtu 1 měsíce na doplnění odkazu na web KCHČSV. V případě neuvedení zpětného odkazu by byl odkaz na takovouto chovatelskou stanici nebo sokroumou prezentaci ČSV ze seznamu odkazů odstraněn.

  Pro: Hubáčková, Skoupý, Matušincová, Křížová, Bulíková
  Proti: 0
  Zdržel se: 0
V Jevišovicích dne 24.4.2009 zapsala Helena Hubáčková

Z galerie