Články

Výšlap na Javořici

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 11:59 Zveřejněno 17. listopad 2013
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 1973

V polovině března jsme uspořádali v pořadí čtvrtý výšlap na jeden z vejvyšších vrcholů našich pohoří. Tentokrát to byla Javořice, nejvyšší hora Českomoravské vrchoviny.

Účast byla hojná, možná i proto, že Javořice není v pohraničí jako většina ostatních vrcholů, ale v dostupnějším vnitrozemí, a jistě také proto, že jaro již tou dobou bylo v plném rozkvětu (i když cestou i nahoře jsme ještě potkali nějaký ten sníh) a počasí bylo k vycházce přímo stvořené.

Díky spolupráci Dáši Němcové se o našem výletě dozvěděli i místní a několik se jich k nám připojilo. Na vrcholu tedy stanuli nejen šediváci, ale i několik zástupců dalších plemen a ráda dodávám, že i několik dětí, včetně těch ještě v kočárku se pohybujících. Za všechny uvádím jména psů: Houdini, Hermiona a Dračice Darlin z Věrné smečky, Acroy Vlčí tulák, Bras z Podřipské samoty, Ariša z Bělského háječku, Aria Osada Draklem, Angie Ytax, Akeenah Runar Waawanyanka, Ema z Vlčí chaloupky, Bizaan-ayaa II z Peronówki a dále gordon setr Steve a ohařka Daisy ze Skřivolánu.

Všem vrcholovým vystoupivším moc děkuji za účast a zvu nejen je na další akci, pro kterou byl jako cíl vylosován vrchol krušných Krušných hor, Klínovec. Upozorňuji také tímto na změnu již zveřejněného termínu výstupu. Datum akce je 14. září, čas a místo srazu bude zveřejněno na webových stránkách klubu v kalendáři akcí.

 

Z galerie