Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

200

Seznam plemeníků, chovných fen, vrhů, zkoušek

Vytvořeno 25. prosinec 2013 Aktualizováno 21. 2. 2017 19:54 Zveřejněno 25. prosinec 2013
Napsal Administrator Zobrazeno: 9150

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. klubových stránkách přibyly další sekce s informacemi - seznam chovných psů, chovných fen, vrhů štěňat a vlčáků se zkouškami:

Seznam chovných psů

Pro usnadnění výběru krycího psa chovatelům bude Klub udržovat aktuální seznam plemeníků na svém webu. Informace v seznamu doplňuje a udržuje aktuální Daniela Čílová, která zároveň prosí majitele chovných psů, kteří jsou testovaní na dwarfismus a degenerativní myelopatii, aby jí mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) poslali kopie certifikátů z laboratoří, případně jí dali svolení k zveřejnění výsledků výzkumu DM na ČZU.

Seznam chovných fen

Totéž pro seznam chovných fen Vás žádá Kamila Nováková, která má na starosti udržování a aktualizování seznamu chovných fen. Emailový kontakt na Kamilu je (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Seznam vrhů

Seznam vrhů udržuje Petr Hurda, (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), informace o nových vrzích mu zasílejte emailem. Seznam zatím vytváříme, děkujeme za případné upozornění na chyby. Seznam vrhů je propojený se seznamem plemeníků, u nichž se pak zobrazují jejich realizované vrhy.

 

Také prosíme majitele, aby si doplnili fotografie do klubové galerie u svých psů a fen. V seznamech chovných jedinců je pro ilustraci uváděn u každého zvířete odkaz do jejich složky s fotkami v klubové galerii. Bohužel někteří psi zatím nemají v galerii ani jedinou fotku.

 

Seznam československých vlčáků se zkouškami z výkonu

Československý vlčák je cvičitelný a vycvičitelný. Není to snadné, ale o to větší uznání si zaslouží ti, kteří složili v některých případech i celou řadu zkoušek. Vyzýváme proto všechny majitele československých vlčáků, kteří kdy složili nějakou zkoušku, aby kopii osvědčení o složené zkoušce nebo kopii zápisu z výkonnostní knížky poslali Elišce Riegerové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), která tento seznam sestavuje a bude udržovat na klubových stránkách. Informace o splněných zkouškách také doplňuje do seznamu plemeníků a chovných fen.

Z galerie