Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Zápisy ze schůzí

Zápis z korespondeční schůze Chovatelské komise ze dne 17.10.2018

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 25. 11. 2018 19:05 Zveřejněno 25. listopad 2018
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 1095

Zúčastnili se: Lenka Dragonari, Jarka Mrkosová, Lucie Novoveská, Kamila Nováková, Jiří Drábek, Dana Matušincová

Nežádoucí krytí feny Elke hi-Blaid s Divokou krví

Chovatelská komise projednala nežádoucí krytí feny Elke hi-Blaid s Divokou krví psem Zákon II od Úhoště.
Chovatel neprodleně informoval, že došlo k nakrytí feny vlastním psem, i přesto že fena již před týdnem zjevně ukončila hárání.
Chovatelská komise konstatuje, že u tohoto spojení nejsou zdravotní ani příbuzenské překážky pro vydání PP.
Fena je chovná. Pes zatím nikoliv, pes se zúčastní první nejbližší bonitace, aby bylo možné zařadit ho do chovu a vydat PP jeho potomkům.
Chovatelská komise doporučuje postupovat přesně podle ZaCHŘ  bod V.6.

V.6 Za nežádoucí krytí feny je považováno každé krytí, které je v rozporu s tímto řádem. Nežádoucí krytí je chovatel povinen neprodleně oznámit chovatelské komisi. O způsobu jeho vyřešení rozhodne chovatelská komise v souladu se zápisním a chovatelským řádem. Nezbytným podkladem řešení jsou testy parentity, které chovatel musí na své náklady zajistit u všech štěňat, nejpozději 3 měsíce od data jejich narození a uhrazení zvláštního poplatku dle rozhodnutí Kárné komise na účet KCHČSV. Při nedoložení testů parentit nebude přihláška k zápisu štěňat odeslána na Plemennou knihu a chovateli bude automaticky pozastaveno vydávání krycích listů na feny v jeho majetku do doby, než testy parentit vrhu doloží a uhradí zvláštní poplatek. V případě, že nejsou zdravotní nebo překážky příbuznosti, a že testy parentity potvrdí deklarované spojení, vydá chovatelská komise rozhodnutí o vydání PP pro štěňata z tohoto vrhu. Pokud jeden nebo oba rodiče nesplňují platné podmínky chovnosti KCHČSV a splní je při nejbližší možné bonitaci, mohou být štěňatům vydány PP. V případě, že rodiče nesplní podmínky chovnosti nebo spojení bude odporovat ozdravným opatřením, označí chovatelská komise štěňata s PP za nechovná a nelze na ně vydat ani exportní PP.


PRO: Dragonari, Mrkosová, Novoveská, Nováková, Matušincová, Drábek
PROTI: 0
ZDRŽEL SE: 0

zapsala: Lucie Novoveská

Z galerie