Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

200

Zkouška vytrvalosti psa 2022

Vytvořeno 24. listopad 2022 Aktualizováno 6. 1. 2023 14:52 Zveřejněno 24. listopad 2022
Napsal Eliška Riegerová Zobrazeno: 191

V neděli 6. listopadu se v Nymburku konal další ročník zkoušky vytrvalosti psa. Po předchozích trochu omezených letech byl tentokrát o zkoušku poměrně velký zájem a i přes několik odhlášení na poslední chvíli se nakonec zúčastnilo 13 psů prvního stupně zkoušky na 40km, 4 psi druhého stupně na 70km a 2 psi třetího stupně na 100km! Celkem tedy bylo 19 účastníků, z toho krom většiny ČSV, jeden bílý švýcarský ovčák (ZVP1) a jeden dalmatin (ZVP2). Chladné až mrazivé počasí vyhovovalo psům a lidi asi taky hnalo do cíle, protože se opět podařilo úplně všem účastníkům dokončit v limitu! A to včetně dvojice Pepsi Šedý poklad a Pavel Lank, kteří běželi trasu po svých oba.

 

 

Na trase 40km podal nejlepší výkon Orfeus Šedý poklad s Pavlem Krchem v čase 3:03:47. Na trase 70km byla nejrychlejší fena Etesia Shadow of Phoenix s psovodkou Alessia Pasquali, které dorazily v čase 5:51:03, čímž jim jen o minutu utekla známka výborná, a to i přes to, že došlo na dvoje zabloudění a přidání několika kilometrů navíc! Na nejdelší trase dosáhl nejlepšího času Argo ze Skřinářova s Martinem Žilíkem a dokončili v čase 9:22:08, zároveň je ale nutno podotknout, že druhý „tým“ Bodrik Zdychavský vlk a Jakub Slaninka zaostali jen o necelé dvě minuty a zejména zkoušku úspěšně dokončili také přes zabloudění a technické problémy, které si vyžádaly výměnu kola na trase. Kluci jsou borci!
 

 

Gratulace patří samozřejmě všem, kteří zkoušku úspěšně splnili. Zároveň bych chtěla hodně poděkovat všem, kdo pomáhali s organizací a panu rozhodčímu Lubumíru Jonášovi za trpělivost s naší "partou vlků".
 
.
 
Celkové výsledky naleznete zde.
 

 

Z galerie