Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Pracovní jedinec roku 2018

Výsledky soutěží a zkoušek

Pracovní jedinec roku 2018

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 3. 10. 2019 23:56 Zveřejněno 11. květen 2019
Napsal Helena Jahelková Zobrazeno: 2327

Tentokrát se nám zejména díky pořádání většího množství klubových akcí v rozličných disciplínách zvýšil počet soutěžících psů na rekordních 53. Výsledky na předních místech jsou výborné, vždyť hned pět jedinců překročilo hranici sta bodů. Vítězkou se stala s obrovským náskokem Black Shadow Arqeva Marie Hartmanové se ziskem 241 bodů + ještě nějaké body za stopařský závod policejních psů mimo naše hodnotící tabulky.

Marie Hartmanová letos jako jediná dosáhla na vrcholové zkoušky, a to ve stopách, s oběma svými fenami. Se Shadow složila zkoušky SPT3 a IPO-FH, zúčastnila se MR Stopařů v TARTu. S Lakotou složila IPO-FH. Škoda, že máme jen poskrovnu takto pilných psovodů a psů, kteří by dělali složením vrcholových zkoušek čest našemu plemeni. V předchozích letech se kromě Shadow snažili Budulínek z Molu Es - IPO3 v roce 2017 a v roce 2015 Bella Tara z Blatnických vinic také IPO3.

Více než 100 bodů získali za rok 2018 kromě Black Shadow na dalších místech Zdenička z Litavské kotliny, Cuki Amant Gris, Lakota Grey Střípek snů a Goran z Deštné hory.

Do soutěže konečně promluvili také vytrvalci, dogtreking a canicross. Byť nejsou přímo na stupních vítězů, již se jim přiblížují. Škoda, že se nám jich nepřihlásilo více. Současné hodnocení této soutěže jim přeje spravedlivěji než v minulosti, záleží především na jejich umístění v početněji obsazených závodech.

Děkuji všem zúčastněným za to, že se svým čtvernohým miláčkům věnují a tráví s nimi svůj čas, reprezentují naše plemeno v rámci všech možných disciplín, kategorií a úrovní a především svým příkladem jdou vzorem ostatním, zejména začínajícím psovodům.

Kamila Nováková

 

tabprac2018tabprac2018

Z galerie