Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Sportovní víkend ČSV (stopařský, canicrossový a orientační závod) , 27.-28.4.2019, Nadějkov

Výsledky soutěží a zkoušek

Sportovní víkend ČSV (stopařský, canicrossový a orientační závod) , 27.-28.4.2019, Nadějkov

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 4. 10. 2019 0:00 Zveřejněno 2. květen 2019
Napsal Helena Jahelková Zobrazeno: 2172

O víkendu 27.-28.4.2019 se konal sportovní víkend československých vlčáků. V sobotu se konal stopařský závod dle IGP a v neděli canicrossový a orientační závod. Bohužel víkend ovládla studená fronta, tedy občasný déšť, vítr a silný pokles teploty, místy však prokládaný slunečným počasím. 

Sponzorem víkendu byla firma s krmivem Marp. Diplomy do soutěže navrhla Tereza Moravcová.

 https://youtu.be/PnPTR1xZPmQ

 

1. Stopařský závod 27.4.

Stopařský závod podle zkoušek FPr3 a FPr1 nám proběhl v přátelské atmosféře a dobré náladě v Nadějkově, na táboře předsedy české organizační komise, pana Václava Zeiska. Vedoucím závodu byla Kamila Nováková. Počasí stopám celkem přálo, tráva hustá a zelená, občasné mrholení, jen nárazový vítr trochu kazil hodnocení některým závodníkům.

První na řadě byly FPr3, tedy cizí stopy. Zde jsou místy vtipné dojmy z jednotlivých stop:

Tara se na stopě pořádně nacpala starými kravinci, což ji trochu zdržovalo v práci a odvádělo od stopy, u předmětů nechtěla zalehnout.

Cia přešla dva předměty, za což měla velkou ztrátu při jinak perfektním vypracování stopy včetně lomů, jen na jedinou vteřinu si dopřála přestávku v práci a hodila záda do něčeho zajímavého, taková rychlovka.

Bela dle vyjádření Helči dělala kokotiny, rozhlížela se, co kde lítá, také se stihla na stopě vyvenčit.

Goran měl smůlu, na stopě se zamotal nohou do zatoulaného, snad dvacetimetrového kusu ohradníku, který táhl sebou až k lomu. Honza byl právem roztrpčený, takovou smůlu si jeho dobrý pes nezasloužil.

Hopince se moc nechtělo vyrazit, sledovala psy a dění po okolí, klasický Hopinky způsob.

Zdenička, dle Václava, šla tak normálně. Jenom se na stopě vykakala. Václav jí asi zapomněl předem vyvenčit.

Kačena (Lakota) šla pěkně s drobnými zaváháními, občas se ohlédla, co dělá její starší kamarádka Šeduna.

Kana (Crystali) čichala chvílemi s trošku vyšším nosem, jen na pár vteřin si odběhla od stopy pořádně se podrbat.

Šeduna (Black Shadow) je zvyklá z TARTu chodit s vyšším nosem, což jí při sportovní kynologii trochu obralo o body, jinak Maruška uvedla, že vzhledem k věku a hmotnosti odvedla Šeduna standardní práci, bohužel bez nalezení posledního předmětu.

Bounty se u nášlapu musel pořádně podrbat, tím ztratil orientaci a několik kroků se motal, pak se chytil, ale bohužel před koncem stopy se s Péťou ztratili a stopu nedokončili.

               Po obědě se našlapaly FPr1 – vlastní stopy, atmosféru při vypracování poněkud pokazil majitel sousední pastviny, který se vrhnul do stopy Václavovi a zuřivě na všechny řval, že jsme na jeho pozemku a bez povolení. Což nebyla pravda ani jedno ani druhé, a tak sklapnul a odjel. Nezapomněl nám sdělit, že nenávidí psy. Jak jsme se pak dozvěděli, týden před závodem mu několik cizích psů vtrhlo na pastvinu a krávy mu utekly přes ohradníky. Je tedy pochopitelné, že měl špatnou náladu. Nicméně nám náladu nezkazil a tak jsme závod dokončili v dobrém rozmaru.

               Vítězem FPr1 pro mladé či nezkušené psy se stala s velkým náskokem Dášenka z Litavské kotliny, v hlavní kategorii FPr3+1 zvítězil Goran z Deštné hory.

 

Výsledky FPr1 (5 přihlášených, 3 přítomni, 2 absence)

1. Dášenka z Litavské kotliny, V.Zeisek (92 bodů)

2. Samson Grey Střípek snů, J.Zmrzlý (50 bodů)

3. Trapper Grey Střípek snů, H.Jahelková (15 bodů)

 

Výsledky FPr3 (12 přihlášených, 10 přítomných, 2 absence)

1. Goran z Deštné hory, J.Gorel (86 bodů)

2. Zdenička z Litavské kotliny (82 bodů)

3. Black Shadow Arqeva, M.Hartmanová (81 bodů)

 

Výsledky FPr1+3 (12 přihlášených, 10 přítomných, 2 absence)

1. Goran z Deštné hory, J.Gorel (177 bodů)

2. Lakota Grey Střípek snů, M.Hartmanová (169 bodů)

3. Zdenička z Litavské kotliny (165 bodů)

FPr13FPr13

 

Kamila Nováková

 

2. Canicrossový závod, 1.ročník, 28.4.

Účast na canicrossovém závodě byla ovlivněna ještě více nepřízní počasí než stopařský závod. Při poklesu o přibližně 15 stupňů Celsia se mnoha lidem nechtělo vážit cestu do Nadějkova. Původně bylo přihlášeno celkem 11 účastníků (6 mužů, 5 žen), ale nakonec se účastnilo pouhých sedm závodníků. Vedoucím závpdu byla Katarína Petérová. I přes malou účast jsou časy všech závodníků velmi pěkné a srovnatelné s minulým ročníkem. U mužů nebyl překonán rekord z minulého roku pouze o 2 sekundy, u žen byl rekord vylepšen o 1 minutu a 12 sekund.

 

Kategorie muži:

1. Ulrika Grey Střípek snů, Ch. Moussawi (15:42)

2. Anita Nymeria Natheda, D.Pelech (15:55)

3. Samson Grey Střípek snů, J.Zmrzlý (16:50)

 

Kategorie ženy:

1. Trapper Grey Střípek snů, H.Jahelková (17:50)

2. Asárk Zasněžené slunce, D.Grassingerová (21:53)

3. Budulínek z Molu Es, K.Nováková (23:22)

 

canicross mužicanicross mužicanicross ženycanicross ženy

 

3. Orientační závod, 0.ročník, 28.4.

Také zde se projevila nepřízeň počasí. V kategorii mužů dorazili všichni tři přihlášení, v kategorii žen pouze žena jediná, takže jsme kategorie spojili s tím, že věcnou cenu za 1. místo dostane tato jediná odvážná žena. Vedoucím závodu byla Helena Jahelková.

Trať byla dlouhá celkem 1,2km vzdušnou čarou a bylo na ní umístěno celkem 8 kontrol, kde byly připevněny ještě otázky týkající se čsv a vlků, za jejichž nezodpovězení či špatné zodpovězení byly udělovány trestné minuty. Trať vedla přes potok, kopřivy, ostružiní, hustníkem, ale občas i po pěšinách, odvážnější to brali přímo přes rybník Pilař (který je ale vyschlý).

 

1. Samson Grey Střípek snů, J.Zmrzlý (29:00)

2. Yarda Grey Střípek snů, M.Šedivý (35:00)

3. Asárk Zasněžené slunce, D.Grassingerová (49:00)

 

orientační závodorientační závod

 

Helena Jahelková

Z galerie