Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Pokyny pro vkládání obrázků do galerie

Články

Pokyny pro vkládání obrázků do galerie

Kategorie: Různé Aktualizováno 9. 7. 2015 9:25 Zveřejněno 25. červenec 2008
Napsal Helena Hubáčková Zobrazeno: 13580

Všichni registrovaní uživatelé mohou do naší galerie přidávat fotografie, pokud splní následující podmínky:

 1. Velikost obrázku - minimální (a ideální) rozměry jsou 600 pixelů delší strany snímku - menší obrázky budou do galerie přidány jen výjimečně v případech, kdy se jedná o neopakovatelný záběr, psa již nežijícího nebo jinak nedostupného. Maximální velikost nahrávaného souboru nesmí přesáhnout 2 MB.
 2. Kvalita snímku - do galerie nebudou zařazeny snímky s nízkou kvalitou - tedy příliš silnou kompresí, výrazně přeexponované (světlé) nebo podexponované (tmavé), s nepřirozeným barevným posunem, neostré, s hlavním námětem příliš malým apod.
 3. Námět snímku - naše galerie obsahuje pouze snímky československých vlčáků s PP, snímky jiných plemen nebo obsahově se netýkající plemene nebudou do galerie zařazeny (výjimku mohou tvořit ilustrační záběry z akcí - např. snímek s diváky, poháry apod.)
  Snímky by měly prezentovat především vzhled, vlastnosti či dovednosti daného psa, popřípadě dokumentovat nějakou akci s ČSV. Záběry s téměř shodným obsahem nebudou zařazeny všechny.
 4. Autorství - do galerie zasílejte pouze snímky, jichž jste autorem! Snímky jiných autorů, u kterých není evidentně zřejmé, že k užití máte svolení, do galerie zařazeny nebudou.
  Snímky můžete opatřit vlastním copyrightem (doporučujeme).
 5. Popis snímku - po přidání obrázku máte možnost ke každému snímku zadat popis - je zcela nezbytné, aby pes na snímku byl jednoznačně identifikován. A to buď pomocí popisu nebo zařazením do správného alba, je-li takové album již vytvořeno. Popis a název snímku pište pouze česky a s diakritikou!
 6. Rámečky - snímky posílejte do galerie pouze bez rámečků. Galerie má vlastní generované rámečky.
 7. Zařazení do správného alba - provozovatel galerie si vyhrazuje právo v případě potřeby snímek přeřadit do odpovídajícího alba a kategorie.
  Pokud pro daný snímek není zatím vytvořeno vhodné album, zařaďte snímek do alba Upload.
 8. Schválení - v současné době snímky nepodléhají schvalování administrátora, v galerii se tedy objeví ihned po uploadu. Přesto v případě zjištění porušení výše uvedených pravidel může být fotografie adminem smazána.
Pozor! Pro přihlášení do galerie je od listopadu 2013 nutné se znovu zaregistrovat - již není propojena s hlavním klubovým webem, co se týče přihlašování uživatelů.
Registrace uživatelů podléhá schválení administrátoremRegistrace uživatelů podléhá schválení administrátorem Registrujte se pomocí odkazu v záhlaví stránky. Až Vaši registraci schválí administrátor, dostanete upozornění mailem. Po přihlášení do galerie v záhlaví stránky najdete odkaz pro vkládání obrázků. Tam vyberete příslušnou složku, kam chcete obrázky vložit.

Spravování fotografií

Nesprávně pojmenovaná, zařazená, či jinak nevhodná fotografie:
Dejte administrátorovi vědět v komentáři pod fotkou

Návštěvník může:

 • Prohlížet fotografie
 • Komentovat a hodnotit fotografie

Uživatel může:

 • Přidávat a mazat fotografie - Nad všemi svými nahranými obrázky mají uživatelé kontrolu, tedy v případě, že dojdou časem k názoru, že některé snímky již publikovat nechtějí, mohou si je sami smazat.
 • Upravovat zařazení a popis obrázků

Administrátor:

 • Maže fotografie - na požádání autora, například při nepovoleném užití jeho fotografií některým z uživatelů. Případně může mazat fotografie odporující výše uvedeným podmínkám.
 • Vytváří nové složky
 • Schvaluje komentáře
 • Řeší stížnosti ohledně fotografií, nesprávně zařazených fotek, potíží s nahráváním fotek, registrací atd. Kontaktujte buď emailem, nebo přímo v komentáři u konkrétní fotografie.

Klíčová slova

Doporučujeme ke snímkům psát klíčová slova, protože to umožňuje správné přiřazování snímků k jednotlivým galeriím a rovněž to usnadňuje vyhledávání. Nejsou ale nutná! Pomocí klíčových slov dosáhnete toho, že se obrázek zobrazí ve více složkách, aniž byste jej fyzicky vkládali do každé znovu, což se hodí u obrázků, kde je více psů najednou.

 • klíčové slovo se píše VŽDY s diakritikou
 • klíčové slovo je u psa tvořeno jeho celým oficiálním jménem a názvem chovatelské stanice - napsáno bez mezer (např. LesanzeStarýchrozvalin) - vynechání mezer je nezbytnou podmínkou pro to, aby klíčové slovo pro daného psa bylo jedinečné!
 • když je na obrázku více psů, můžete daný obrázek nechat pomocí klíčových slov zobrazit ve více složkách, takto:
 • do políčka klíčová slova napište klíčová slova všech psů na snímku, oddělená mezerou (nikoli čárkou!)
  - tedy  "LupitazeStarýchrozvalin LesanzeStarýchrozvalin ArgoŽízniváčára"
 • Zobrazí se pak tento snímek jak v galerii Lupity, tak v galerii Lesana i Arga.
 • Nejste-li si jisti, jak klíčové slovo správně vytvořit, raději nezadávejte žádné.

 

Poděkování autorům fotografií, kteří klubu dali svolení vložit do galerie celkem tisíce fotek vlčáků ze svých archivů: Ladislav Šíma, Vladimír Vejsada, Jiří Tvrdoň, Alena Janžurová, Michal Volárik, Kasia Piotrowska, Elzbieta Wojtko, Daniela Čílová, Eliška Riegerová, Katka Doležalová, Pavol Poruban, Grzegorz Stelmachowski, Karel Skoupý, Tereza Dohnalová, Monika Soukupová, Martin Janeček, Ingrid Dutková, Kamil Horák, Olga Yastrebova, Petra Rothbauerová, Vojtěch Kouřil, Lenka Brzobohatá, Viktor Kudláček, Lucie Novoveská, Martin Vylášek, Iva Střítežská, Jana Veselá, Helena Hubáčková, Mirka Rueda Rodriguez, Suski Tikkala, Jin Kaakinen, Hana Kaufmanová, Monika Tichá, Věra Mannaertsová, Helena Jahelková, Agnieszka Bogusławska, Jindřich Jedlička, Jiří Klimeš

Z galerie