Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Vytrvalostní zkouška psa, Nymburk 28. 10. 2018

Výsledky soutěží a zkoušek

Vytrvalostní zkouška psa, Nymburk 28. 10. 2018

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 22. 12. 2018 21:22 Zveřejněno 22. prosinec 2018
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 2046

Na den stého výročí vzniku samostatného československého státu se poněkud symbolicky konala vytrvalostní zkouška psa Klubu chovatelů československého vlčáka. Zkouška se v Nymburku uskutečnila letos podruhé a zřejmě již tradičně v příšerném počasí. Loňský orkán letos nahradil setrvalý déšť. Přes nepřízeň počasí byla účast hojná - přihlášeno bylo plných třicet účastníků, nakonec tři z důvodů nemocí a zranění psa nedorazili. Na start se tak postavilo dvacet dva psů na ZVP I a pět psů na ZVP II.

Komplikace a drobný chaos vzniklé vlivem špatného počasí ještě umocnila neočekávatelná událost - těsně za startem se ve státní svátek v neděli rozhodli kácet strom! Přes všechny peripetie se podařilo bez problémů všechny účastníky vypravit na trať, včetně jedné účastnice, jejíž technický problém s kolem jsme vyřešili zapůjčením kola náhradního.

Bohužel se ukázalo, že jedno náhradní kolo na třicet lidí není dostačující, neboť zhruba deset kilometrů po startu došlo k dalšímu technickému problému - vytržení pedálu. A tak bohužel svou ZVP II musela předčasně ukončit fena Frisky Whiskey Srdcerváč.

Ostatní účastníci pokračovali v neutuchajícím dešti bez potíží dál, trasa byla stejně jako loni nenároční, rovinatá a celkem rychlá. Na dvacátém (účastníky ZVP II pak ještě na padesátém) kilometru čekalo alespoň občerstvení s teplým čajem, což zřejmě všem dodalo sil, protože za necelé tři hodiny od startu se začali vracet první účastníci do cíle. Zdárně v časovém limitu zkoušku dokončilo dvacet psů a psovodů. Dva bohužel dokončili po časovém limitu, když se jedné psovodce udělalo cestou nevolno a druhá jí solidárně doprovázela.

Také druhý stupeň zkoušky měl nakonec druhého smolaře po tom, co fena Eibi Nimue Wolf s Divokou krví začala na padesátém kilometru kulhat a majitelka se rozhodla zkoušku vzdát. Druhý stupeň ZVP tedy nakonec dokončili tři účastníci.

V podmínkách které panovaly, ovšem z mého pohledu patří obdiv každému, kdo se vůbec postavil na start. A musím říct, že je radost vidět tolik nadšenců, kteří se svému psu sportovně věnují a ani oni a ani pes nemají problém absolvovat dlouhou trať v nepříznivých podmínkách, čímž dokládají, k čemu je opravdu československý vlčák stvořený a pro jaké majitele se hodí především.

Závěrem bych ráda ještě vyzdvihla pár konkrétních úspěchů: Chewy Argo Srdcerváč a Marián Trlica - nejlepší čas na ZVP II (6:00:32), Loki Odinson ArQeVa a Klára Menoušková - nejlepší čas na ZVP I (2:48:05), Azték Vlčí dech (s psovodem Janem Václavíkem) - nejstarší účastník, 9,5 roku úspěšně dokončil ZVP II, Guipagho Chato Miraja a Veronika Mučková - první Saarloosův vlčák se složenou zkouškou ZVP. Pomyslná cena útěchy patří Janě Čundrlové s Aisha Atir Bohemia za dokončení zkoušky i když mimo časový limit a cena za fair play Nele Jandekové s Grey Hunter Miraja za solidární starost o potřebné, též Kristýně Čermákové s Eibi Nimue Wolf s Divokou krví. Neboť dokončit úspěšně zkoušku je jistě obdivuhodné, ale dokázat obětovat svůj úspěch pro druhé, ať už kolegu na trati nebo komfort svého psa, je to, co nás dělá člověkem, a přibližuje nás k obětavosti našich psů, kteří, jak se zde opět prokázalo, jsou ochotní nás následovat kdykoliv a kamkoliv.

Úplně nakonec bych ještě ráda poděkovala všem pomocníkům (veterinární dozor, osm kontrol, občerstvení, papírování, start a časomíra, a další…), neboť i oni museli přežít celý den v dešti a bez nich by nebylo možné zkoušku uspořádat, stejně tak jako bez ochotného pana rozhodčího Zdeňka Sankota.

Děkuji všem

Eliška Riegerová

 

 

Výbor KCHČSV velmi oceňuje a děkuje Elišce Riegerové, jakož i dalším spoluorganizátorům, za uspořádání a výborné vedení Vytrvalostní zkoušky psa 2018.

Z galerie