Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - 15.9-16.10.2018, Speciální výstava, přebor a canicross, Nadějkov z pohledu organizátorů

Výsledky soutěží a zkoušek

15.9-16.10.2018, Speciální výstava, přebor a canicross, Nadějkov z pohledu organizátorů

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 5. 10. 2020 14:15 Zveřejněno 29. listopad 2018
Napsal Helena Jahelková Zobrazeno: 1598

Jako před každou výstavou měla většina členů Organizační komise pro Čechy (OKpČ) napilno. Hodiny a hodiny strávené u internetu hledáním věcí k výstavě, v diskuzích s ostatními členy, telefonáty, mailováním, desetkrát za den pocit, že se z toho musíme zbláznit. Mezi nejzábavnější zcela jistě patřilo domlouvání ubytování a především vyřizování přihlášek. „Ne, pes se nejmenuje Max, i když mu tak říkáte, musíte vyplnit to, co má v rodokmenu,“ „V rodokmenu nemáte vyplněné vaše jméno,“ „Máte jiné jméno uvedené v rodokmenu a jiné na přihlášce, „Rodokmen má v našem pojetí jako každý papír jen dvě strany – svrchní a spodní. Potřebujeme vidět na doložené kopii všechny údaje v případě, že by došlo k nějaké stížnosti“,

„Ne, opravdu nejste členem klubu, i když máte průkazku, ale již dva roky jste nezaplatil/a klubové příspěvky, musíte doplatit za výstavu jako nečlen,“ „Nezaplatil jste,“ „Přeplatil jste,“ „Poslal jste peníze na špatný účet,“ atd. Opravdu nepřeháníme. Polovinu přihlášek včetně plateb jsme museli řešit a lidi znovu obtelefonovávat či obmailovávat.

Před dnem D dovezlo PPL do Nadějkova ceny, které vybrala, objednala a spočítala členka OKpČ a hlavní organizátorka výstavy Hana Slezáčková: 317 kg granulí,přes 52 kg konzerv, 12 balení pamlsků, 6 skleněných plaket, 25 kokard, 40 medailí, 47 pohárů a jedna soška.

Odpoledne přestalo pršet, dokonce se ukázalo i sluníčko za mraky a my jsme se vydaly a doprovodu psů spolu s hlavní „trasérkou“ Martou Nobarovou vytyčit trasu na canicross. Dvě varianty nebylo možno provést, protože cesta byla přehrazena ohradníkem a na louce se pásly krávy. Třetí varianta byla vylepšena ještě závěrečným během z kopce a celá délka tak dala 4 km.

V pátek nás pak ještě čekalo popisování a třídění cen, balení cen od sponzorů a vkládání všech věcí do tašek a další různé organizační drobnosti, které se protáhly přes půlnoc až do dne D. Velmi bychom chtěli poděkovat všem, kteří pomáhali s tříděním a balením cen, zejména Haně Vránové a Honzovi Zmrzlému.

 

15.10. Přebor čsv

Hlavním sponzorem přeboru byla firma Bewidog Lubomíra Jonáše, diplomy nám navrhla Tereza Moravcová. Každý účastník obdržel tašku s 400 g konzervou, vzorky granulí a tiskoviny od firmy Bewidog a odznáček s logem KCHČSV, vítězná místa pohár, kokardu a velké pytle granulí.

Ráno po přejímce a losování odjeli účastníci ZVV1 s paní rozhodčí Ing. Janou Novotnou a vedoucím přeboru Jiřím Drábkem na stopy. Účastníci závodu podle ZZO se odebrali na vyhrazený plac s rozhodčím Milanem Zborkou a vedoucím závodu Helenou Jahelkovou.

Po skončení ZZO včetně speciálních cviků začali dojíždět první závodníci ze stop, následovaly poslušnosti a po nich obrany s figurantem Petrem Vlčkem.

 

Hodnocení ZZO včetně bodovaných speciálních cviků

 1. Orson Grey Střípek snů a Michal Tuhela – 71 bodů
 2. Argo ze Skřinařova a Martin Žilík – 58 bodů
 3. Nora Grey Střípek snů a Hana Slezáčková – 55 bodů

 

Hodnocení ZVV1 – jednotlivých kategorií

Vypracování stop bylo na vysoké úrovni, všech 12 závodníků splnilo limit pro zkoušky (70 bodů) a 90 bodů a výše dosáhlo celkem 7 závodníků. První tři místa byla od sebe vzdálena vždy jen o jeden bod:

 1. Budulínek z Molu Es a Kamila Nováková – 98 bodů
 2. Zdenička z Litavské kotliny a Václav Zeisek – 97 bodů
 3. Gorran z Deštné hory a Jan Gorel – 96 bodů

 

U poslušnosti se nám již projevila čévéčkovská povaha, ale i tak limit 70 bodů přesáhlo všech 7 účastníků, velmi pěknou radostnou poslušností se vymykal Budulínek, který jako jediný přesáhl hranici 90 bodů:

1. Budulínek z Molu Es a Kamila Nováková – 95 bodů

2. Gorran z Deštné hory a Jan Gorel – 88 bodů

3. Bolt z Datova ráje a Jiří Ficenc – 83 bodů

 

Obrany nepatří mezi nejsilnější disciplíny pro čsv, což ovšem neplatí pro Bolta, kterého si většina figurantů chválí za jeho pevné a razantní zákusy a který jako jediný z pěti závodníků přesáhl hranici 90 bodů i přes dva neoběhnuté revíry:

 1. Bolt z Datova ráje a Jiří Ficenc – 93 bodů
 2. Budulínek z Molu Es a Kamila Nováková – 88 bodů
 3. Cia z Molu Es a Eva Gorelová – 49 bodů

 

Vítězem přeboru se může stát pouze pes, který se účastnil všech tří disciplín (max 300 bodů):

 1. Budulínek z Molu Es a Kamila Nováková – 281 bodů
 2. Bolt z Datova ráje a Jiří Ficenc – 253 bodů
 3. Cia z Molu Es a Eva Gorelová – 220 bodů

 

15.10. Canicross – 0.ročník

I tento závod sponzorovala firma BewiDog a kokardy pro vítěze vyrobila Jana Čiperová. Každý účastník obdržel tašku s 400 g konzervou, vzorky granulí a tiskoviny od firmy Bewidog a odznáček s logem KCHČSV, vítězná místa pohár, kokardu, granule a konzervy.

Po skončení obran se rychle nachystal start a cíl pro canicross a na místě už čekala na první závodníky vedoucí závodu Hana Slezáčková, další pomocníci byli rozděleni po trati. Startovalo se jednotlivě, mezi závodníky byla pauza 1 minuta.

 

V kategorii mužů běželo celkem 7 závodníků, všichni zaběhli čtyřkilometrovou trasu pod 20 minut:

 1. Martin Žilík a Argo ze Skřinářova - čas 15:40
 2. Jiří Ploch a Apokalyptik Fortis Amicus - čas 15:50
 3. Daniel Pelech a Anita Nymeria Natheda - čas 15:54

 

V kategorii žen běželo celkem 4 závodnice, všechny zaběhly čtyřkilometrovou trasu pod 25 minut:

 1. Jana Nagyová a History Šedý poklad - čas 19:02
 2. Julie Ledvinková a Cair Potomok vlkov - čas 20:08
 3. Katarína Péterová a Darwin ze Studeného - čas 21:31

Vyhlašování bohužel nebylo úplně podle představ, protože zamýšlené záměry se nedonesly ke všem organizátorům, ale do příště slibujeme, že už vše proběhne v pořádku a beze zmatku.

Večer ale pro organizátory nenásledoval zasloužený odpočinek, ale dodělávání dalších věcí nutných k výstavě, jako kontrola posudkových listů, třídění diplomů, složek, popisování cen pro výstavu a podobně opět do půlnoci.

Přeboru i Canicrossového závodu se účastnilo také několik veteránů - Tara z Litavské kotliny, Azték Vlčí dech a Bounty z Blatnických vinic. Tito účastníci získali speciální ceny - velké misky od firmy Bewidog.

 

Fotky naleznete na tomto odkazu

https://www.facebook.com/events/2121350368136047/?active_tab=discussion

Video na youtube

https://youtu.be/j4I1kOaBTfs

 

16.10. Speciální výstava čsv

Brzy ráno se naštěstí seběhla řada velmi ochotných lidí, kteří pomáhali nosit všechny ceny a věci na místo či stavět stany. Jmenovitě to mimo členy organizační komise byla opět Marta Nobarová, Hana Vránová, Jan Zmrzlý, Petr Treppesch, Jiří Drábek, Jan Gorel a další (omlouváme se, pokud jsme na někoho zapomněli). Také děkujeme Lubomíru Jonášovi za převzetí velké části přejímky psů.

Před samotnou výstavou proběhlo předání ceny klubového šampiona uděleného feně Brenna Anwar, z důvodu nepřítomnosti jejího majitele cenu převal chovatel feny Jiří Drábek. Dále jsme účastníkům výstavy představili vítěze závodu dle ZZO, Přeboru a Canicrossu.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 108 psů ze 46 chovatelských stanic (či bez v případě zahraničních psů) se zahraniční účastí z Itálie a Německa. Pouze 8 účastníků nenastoupilo a mnozí dali předem vědět, díky čemuž jsme nemuseli sáhodlouze vyvolávat a čekat, zda se do kruhu dostaví či nikoli.

Rozhodčím pro výstavu byl zvolen Jindřich Jedlička, vedoucího kruhu dělal Jan Markup, zapisovatelkou byla Hana Slezáčková, pomocníkem v kruhu pan Kříž a Hana Vránová, fotografie pořizovala Karolína Křížová.

Hlavním sponzorem výstavy byla firma K9. Každý účastník obdržel tašku s 1 kg granulí, vzorky a tiskovinami K9 a odznáček s logem KCHČSV. 1. místa získala pohár a 3 kg granulí, 2.-4. místa získala medaile a konzervu. Psi s oceněním CAJC, CAC a res. CAC získali navíc kokardy. Nejlepší štěně, dorost, BOJ, vítěz speciální výstavy, BOB a BOS získaly velké poháry a velké pytle granulí. 1.-4.místa soutěže o nejlepší pár si odnesla věcné ceny a první tři místa skleněnou plaketu, stejně tak i účastníci soutěže o nejlepší chovatelskou skupiny. Na výstavu bylo přihlášeno 108 psů, z tohoto důvodu se OKpČ rozhodlo darovat 100. přihlášenému jedinci speciální cenu - malou zlatou sošku s psí tlapkou.

Shodli jsme se i s mnoha dalšími účastníky, že se nám posuzování pana rozhodčího Jedličky velmi líbilo. Dával psům opravdu hodně šancí, aby ukázali zuby, pokud stáli na nerovné ploše, požádal psovody, aby psa přemístili a v případě nesprávného pohybu měl opravdu ohromnou dávku trpělivosti, aby posoudil psa ve správné stylu pohybu. Všichni účastníci se opravdu naběhali, ale právě tak by podle našeho názoru mělo posuzování našeho sportovního a přírodního plemene vypadat. Zároveň u psů slovně hodnotil nejen jejich nedostatky, ale také vyzdvihoval jejich klady a na základě obou se pak rozhodoval, zda udělí známku V, VD, D či titul.

 

Jenom pro zajímavost uvádíme, že tituly (CAC, CAJC, resCAC) si odnesli psi a feny z 10 chovatelských stanic.

Titul BOJ získala Ginger Passo del Lupo

Titul Nejlepší pes speciální výstavy a BOB získal Oran Kuklík

Titul Nejlepší fena speciální výstavy a BOS získala Aglaya z Molu Es

Titul BOV získala Xitta z Molu Es

Jako nejkrásnější pár byl zvolen Oran Kuklík a Onchu Kuklík a jako nejlepší chovatelská skupina zvítězili jedinci z chovatelské stanice „z Molu Es“.

 

Ještě jednou chceme moc poděkovat všem nejmenovaným i jmenovaným, kteří pomohli s přeborem, canicrossem i výstavou.

Rádi bychom zde zmínili i celkový rozpočet akce, která byla i se spoustou krásných cen v plusu a zbývalo by i na pronájem v případě, že by se výstava a přebor konaly v jiném místě, než v Nadějkově, který byl na výstavu poskytnut zadarmo.

Příjmy tvořily celkem 49 050 Kč (47 350 Kč poplatky za výstavu; 1 100 Kč poplatky za canicross; 600 Kč poplatky za přebor), výdaje 43 912 Kč (15 728 granule, pamlsky, konzervy; 12 784 Kč poháry, kokardy, medaile, plakety, odznáčky a další věcné ceny; 12 600 Kč rozhodčí na výstavu a přebory, figurant, fotografka, pomocník, vedoucí kruhu; 2800 Kč ostatní materiál).

 

Fotky naleznete na tomto odkazu

https://www.facebook.com/events/254224411830274/?active_tab=discussion

Video na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=TGeG2DIpRHQ&t=14s

 

Doufáme, že se vám akce líbily a zveme Vás na jarní Stopařský závod FPr1+3, Canicross a Dogtrekking ve dnech 24.-28.4.2019 v Nadějkově a o týden později v Kolíně na Klubovou výstavu 5.5.2019, která bude spojena s bonitací 4.5.2019.

 

Helena Jahelková a Hana Slezáčková

Z galerie