Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Stopařský závod Jedovnice 2018

Výsledky soutěží a zkoušek

Stopařský závod Jedovnice 2018

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 31. 5. 2018 15:44 Zveřejněno 31. květen 2018
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 2069

Dne 12. 5. 2018 se v Jedovnici konal další ročník tradičního stopařského závodu ČSV. Jako již tradičně, byly vypsány dvě kategorie. V první kategorii dle FPr1 - té "jednodušší" - vypracovává pes stopu, kladenou svým psovodem. Druhá kategorie je náročnější, jelikož pes musí vypracovat dvě stopy po sobě. Nejprve se svým psovodem nastupuje na "cizí" stopu dle FPr3 a následně pak na vlastní stopu dle FPr1.

Do první kategorie dle FPr1 se přihlásil jen jeden účastník, ve druhé kategorii dle FPr3 + FPr1 bylo účastníků pět.

Podmínky pro stopování nebyly zrovna optimální. Terény byly těžké - cizí stopa byla na vzrostlém osení a vlastní stopy pak na louce plné odkvetlých pampelišek. K tomu se přidalo horké mírně větrné počasí, což ještě více znesnadňovalo psům práci.

Ovšem kampak s těmito lapáliemi na čévéčka! Jejich přirozený talent pro pachové práce se plně projevil, zejména u těch zkušených, a tak byla radost sledovat, jak se se všemi obtížemi psi i jejich psovodi vypořádali.

Zde jsou konečné výsledky:

Kategorie dle FPr1:

Pořadí Jméno psa Psovod Body

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bez umístění Dew z Katusického dvora  Marie Nečasová  0

Kategorie dle FPr3 + FPr1:

Pořadí Jméno psa Psovod Body

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Cuki Amant Gris  Marta Nobarová  189 (91+98)

2. Lucky Star Kuklík  Zita Břicháčková  183 (84+99)

3. Tara z Litavské kotliny  Václav Zeisek  179 (83+96)

4. Zdenička z Litavské kotliny  Václav Zeisek  179 (82+97)

5. Goran z Deštné hory  Jan Gorel  167 (71+96)

Na průběh celé akce přísným ale spravedlivým okem dohlížel pan rozhodčí Jiří Hammer, kterému bych chtěl moc poděkovat za trpělivost i za cenné rady, které určitě využijeme při pořádání dalších akcí.

Velký dík patří i všem, kteří se podíleli na pořádání celé akce.

V neposlední řadě bych rád poděkoval také našemu sponzorovi, panu Petru Komínkovi, majiteli firmy http://www.krmivakominek.cz/ , který velice ochotně a s úsměvem zajistil ceny do letošního ročníku stopařského závodu. Pro první tři místa z každé kategorie poskytl náš sponzor kvalitní granule od firmy Nativia, pro každého z účastníků pak prémiové konzervy od firmy Falco a každý z účastníků a pořadatelů pak obdržel dárkovou tašku se vzorky chutných krmiv, sušeným masem a různými drobnými dárky. Takže ještě jednou děkujeme!

A co říci závěrem? Snad jen tolik, že příště uděláme vše proto, aby organizace závodu byla ještě na vyšší úrovni a doufám, že pachové práce v budoucnu najdou další a další fanoušky, protože naši psi - českoslovenští vlčáci - na to určitě mají!

Karel Čundrla

Z galerie