Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Přebor ČSV 2015 Židlochovice

Výsledky soutěží a zkoušek

Přebor ČSV 2015 Židlochovice

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 24. 1. 2017 13:48 Zveřejněno 2. květen 2016
Napsal Eliška Riegerová Zobrazeno: 2555

Na začátku září se v Židlochovicích konal tradiční přebor československých vlčáků. Závodníci nastoupili ve dvou kategoriích – kategorii podle ZVV1 a podle ZZO. Závodu podle ZZO se zúčastnily pouze dvě feny Cassiel Rose s Divokou krví a Frisky Whiskey Srdcerváč. V hlavní kategorii přeboru byla účast o něco silnější. Celkem závodilo sedm psů, včetně dvou, kteří se zúčastnili pouze stopařské části – mladá fena Zdenička z Litavské kotliny a pes Aschere Sirius Black Tajemný přelud. Celý závod absolvovali fena Tara z Litavské kotliny a psi Bounty z Blatnických vinic, Cair Potomok vlkov, Cuki Amant Gris a Dingo Srdcerváč.

 

Dingo SrdcerváčDingo Srdcerváč

Výkony všech psů i fen byly bohužel poznamenány ne příliš vyhovujícím zázemím. Nepříjemné bylo například to, že na místo, kde probíhal oddíl stop, nebylo možné zajet autem. Psi tak museli být uvázaní na místě, případně drženi pomocníky a zbytečně se unavovali v průběhu dlouhé doby kladení stop, což se podepsalo na některých výkonech. Podobně negativně ovlivněný byl i průběh poslušností, kde byli všichni psi velmi nesoustředění kvůli zapachovanému placu s napadanými pamlsky. Plac na obrany sice byl v pořádku, nicméně ani ty se neobešly bez nepříjemné vložky, když všichni psi do jednoho odbíhali v jednom místě k plotu, za kterým pravděpodobně bylo něco zajímavého... Nakonec se ale většina závodníků s těmito nepříjemnostmi statečně popasovala a mohli jsme tak vidět i některé slušné výkony.

V závodu podle ZZO byly obě feny poměrně vyrovnané a jejich projevy byly radostné a živé (zvláště u Frisky skoro až příliš, jelikož se její nezměrné nadšení podepsalo na přesnosti výkonu) na bodech ale ztrácely za nepřesnosti a čichání a sbírání pamlsků. Nakonec kategorii ZZO vyhrála mladá Cassiel Rose s Divokou krví, jejíž výkon byl slušný a jistě se bude nadále zlepšovat a ještě jí někde uvidíme.

Aschere Sirius Black Tajemný přeludAschere Sirius Black Tajemný přelud

V kategorii dle ZVV1 se v oddílu stop s podmínkami nakonec nejlépe „poprali“ Bounty a Cair, kteří získali shodný počet bodů. Velmi pěknou stopu předvedl taky Aschere. Úplně se nedala zahanbit ani mladá Zdenička. Statečně bojovali i všichni ostatní, až na Dinga, kterého víc než stopa, zajímala opodál uvázaná fena Tara, která ho fascinovala natolik, že nebyl schopen se soustředit. Bohužel i takové věci se stávají.

Oddíl poslušností byl celkově poněkud slabší, všechny psy zajímaly víc okolní pachy, než povely psovodů. V těchto podmínkách nakonec předvedl nejlepší poslušnost Cair, slušný výkon podali taky Tara a Bounty. Dinga opět zajímala pouze Tara, ležící na odložení.

Na obranách pak bezkonkurenčně nejlepší výkon podal Cuki, jehož předvedení se sice také neobešlo bez nějakých chyb, ale jeho projev byl velmi kvalitní a velmi příjemný na pohled. Zaslouženě oddíl obran vyhrál s velkým náskokem. Dva psi bohužel museli být při obranách diskvalifikování a to Tara, která odmítla vyštěkat figuranta a odešla, a Dingo, kterého opět místo obran zajímal pouze její pach.

Tara z Litavské kotlinyTara z Litavské kotliny

Vítězem přeboru se nakonec stal Bounty z Blatnických vinic, který předvedl poměrně vyrovnané výkony ve všech třech oddílech a pohár za první místo si odnesl jistě právem. Druhé místo obsadil Cair Potomok Vlkov a třetí Cuki Amant Gris.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem zúčastněným a pogratulovat jim k jejich výkonům, jaké dokázali v ne úplně ideálních podmínkách podat. Věřím, že si z toho vezmeme ponaučení a tento rok proběhne přebor bez podobných potíží, abychom si zbytečně sami sobě nezhoršovali výkony. Též věřím, že se i příští rok sejdeme v hojném počtu a pokud možno ještě hojnějším, než letos. Majitelů, kteří se s československými vlčáky věnují sportovní kynologii, stále přibývá a taky jejich výkony jsou stále lepší a lepší. Jistě se letos najde více odvážlivců, kteří přijedou své výkony předvést na Přebor. Ten letošní se bude konat 22. října v Kladně, tak neváhejte přijet ať už závodit nebo se alespoň podívat.

Napsala Eliška Riegerová

Závod podle ZZO

Pořadí

Pes

Psovod

Poslušnost

Speciální cviky

Celkem

1

Cassiel Rose s Divokou krví

Jana Pospíšilová

43

36

79

2

Frisky Whiskey Srdcerváč

Eliška Riegerová

30

33

63

 

Přebor podle ZVV1

Pořadí

Pes

Psovod

Stopa

Poslušnost

Obrana

Celkem

1

Bounty z Blatnických vinic

Petr Treppesch

95

78

72

245

2

Cair Potomok vlkov

Julie Ledvinková

95

82

49

226

3

Cuki Amant Gris

Marta Nobarová

68

56

81

205

4

Tara z Litavské kotliny

Václav Zeisek

64

75

dis

139

5

Dingo Srdcerváč

Eliška Riegerová

7

45

dis

52

 

Aschere Sirius Black Tajemný přelud

Marie Nečasová

87

/

/

/

 

Zdenička z Litavské kotliny

Václav Zeisek

73

/

/

/

 

Nejlepší stopa

Bounty z Blatnických vinic – 95b.

Cair Potomok vlkov – 95b.

Nejlepší poslušnost

Cair Potomok vlkov – 82b.

Nejlepší obrana

Cuki Amant Gris – 81b.

Z galerie