Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Zkouška vytrvalosti psa 2019

Výsledky soutěží a zkoušek

Zkouška vytrvalosti psa 2019

Kategorie: Zkoušky a soutěže Aktualizováno 13. 11. 2019 17:18 Zveřejněno 13. listopad 2019
Napsal Eliška Riegerová Zobrazeno: 2311

Předposlední zářijový víkend proběhl v Nymburku třetí ročník zkoušky vytrvalosti psa. Díky tomu, že termín zkoušky byl posunut o měsíc dřív, počasí bylo podstatně přívětivější, než v předchozích letech - místo orkánu a přívalových dešťů nám tentokrát nabídlo nádherné babí léto. Daní za pěkné počasí byl zvýšený pohyb "civilistů" po trati, naštěstí tím ale nikdo z účastníků nebyl ovlivněn.

 

 ZVP2019-8ZVP2019-8

 

Z dvaceti dvou přihlášených psů nakonec nastoupilo osmnáct. Pět psů na ZVP II (trasa 70km) a třináct na ZVP I (trasa 40km). Celkem se zúčastnilo 15 československých vlčáků, jeden saarloosův vlčák, jeden samojed a jeden kříženec.

V kategorii ZVP II zdárně dokončili čtyři účastníci. V nejlepším čase 6:04:26 doběhla Airin z Litavské kotliny, kterou doprovázel psovod Jiří Majer na koloběžce! Smůlu měla History Šedý poklad s Janou Nagyovou, kterým chybělo trochu sil, aby absolvovaly náročnou trať v časovém  limitu.

 

ZVP2019-28ZVP2019-28

 

V kategorii ZVP I úspěšně doběhlo devět psů. Nejrycheji trať absolvoval Argo ze Skřinářova s psovodem Martinem Žilíkem v čase 3:15:25. Zkoušku nedokončili Grey Hunter Miraja s Nelou Jandekovou a Hector Šedý poklad s Josefem Kučerou z důvodů zdravotního stavu psů. Smolaři na 40km se stali Athos Wolfdog Bohemia s Danou Hübnerovou a Barchetta Wolfdog Bohemia s Janou Kejlovou, kteří kvůli boji s technickými problémy dorazili bohužel několik minut po časovém limitu.

 

 

 

Speciální gratulace patří fence Remy, drobné křížence (s psovodem Danielou Forstovou), která na vzdory svému velikostnímu handicapu, zvládla trasu 40km urazit v časovém limitu a zkoušku složila. 

Gratulace patří ale všem, kdo zdárně dojeli do cíle, i těm, co jim úspěch o kousek unikl. A obdiv těm, co se dokázali úspěchu vzdát pro zdraví svého psa, i těm, co statečně bojovali s technickými problémy...
Obrovské poděkování patří všem pomocníkům (veterinární dozor, osm kontrol, administrativa, časomíra, start a další...), za pomoc a hladký průběh zkoušky, a panu rozhodčímu Zdeňku Sankotovi za trpělivost se smečkou vlků.

 

 

ZVP2019-29ZVP2019-29

 

Kompletní výsledky najdete zde.

Autorem fotografií je Aleš Král. 

Z galerie