Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 338

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_core.php on line 341

Notice: Undefined property: YjsgCheckBrowser::$Name in /mnt/web-data2/cswolfdog_cz/public_html/www/templates/youfauna/yjsgcore/yjsg_head.php on line 213
KCHČSV - Zápis ze schůze výboru KCHČSV, 23.3.2008

Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

200

Kniha ČSV

Přejeme všem členům klidné svátky a a mnoho úspěchů v roce 2024.

pf2024pf2024

Zveme Vás na tradiční předvánoční sranda-závod v netradičních disciplínách "O kapra Karla Hartla", který se bude konat v prostorách ZKO Komárov. 

kap1kap1

 

OMLOUVÁME SE VŠEM ZÁJEMCŮ, ZKOUŠKA JE LETOS Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENA. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Zveme všechny majitele československých vlčáků (i jiných plemen) na zkoušku vytrvalosti psa 26.11.2023 v Nymburku. 

Více informací v kalendáři

VYPRODÁNO!

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 129 hostů a žádný člen

Home

Zápis ze schůze výboru KCHČSV, 23.3.2008

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 14. 11. 2008 18:33 Zveřejněno 28. březen 2008
Napsal Karel Skoupý Zobrazeno: 12074

Místo a datum konání: Jevišovice, 23. 3. 2008
Navržené body korespondenčně předjednány se členy výboru KCHČSV a členy CHK, na místě přítomni: K. Skoupý,H. Hubáčková, D. Matušincová

1) Rozhodčí na klubovou výstavu - Jevišovice 10. 5. 2008

Výbor potvrzuje paní Janu Tomeškovou

2) Rozhodčí z exteriéru na jarní bonitace

19. 4. 08, Roudnice nad Labem - Jana Tomešková

26. 4. 08, Jevišovice - Jana Tomešková, příp. bude nabídnuta spoluúčast některému z rozhodčích:

Bognárová, Rosík, Dóra

3) Chovatelská komise - organizační úpravy

Výbor schvaluje následující organizační úpravy s cílem zlepšení organizace práce CHK:

3.1) Předseda CHK - zodpovídá za činnost CHK, kontroluje činnost oblastních zástupců CHK. Výbor pověřuje jako předsedu CHK Lucii Novoveskou.

3.2) Rozdělení oblastí ČR mezi jednotlivé členy CHK - výbor pověřuje CHK předložit návrh rozdělení území, za které budou jednotliví členové CHK odpovídat (kontroly vrhu, poradenská činnost apod.)

3.3) Výbor pověřuje Lucii Novoveskou zpracováním formuláře pro kontoly vrhů a návrhem organizačního zajištění školení kontrolorů vrhu.

3.4) Stávající systém vystavování krycích listů zůstává zachován, tzn. nezávisle na tom kterého člena CHK chovatel požádá o KL, bude navržené spojení korespondenčně projednáno a odsouhlaseno CHK a následně KL vystaví hlavní poradce chovu.

3.5) Výbor potvrzuje Hanu Křížovou jako plnoprávného člena CHK.

4) Konference 2008 - k informaci

Zajištěním konference KCHČSV je pověřen výbor české pobočky. Termín konání: 14. 6. 2008. Zodpovědná osoba: Ing. Jaroslav Hospodka.

5) Společná schůze KCHČSV v ČR a KCHČSV SR

Výbor schvaluje znění zápisu a závěry společné schůze KCHČSV v ČR a KCHČSV SR, konané dne 9. 12. 2007 ve Vyškovci. Z pověření této schůze výbor pověřuje Ing. Jaroslava Hospodku organizačním zajištěním (zajištění prostor a ubytování) setkání hlavních poradců chovu a představitelů CHK pro ČSV evropských zemí na termín: 24. 5. 2008

6) Bonitace - Itálie

Výbor schvaluje žádost hostujících členů KCHČSV s trvalým bydlištěm v Itálii o uspořádání bonitací, za podmínky zajištění organizace na místě (včetně finančního zajištění) hostujícími italskými členy. Po odsouhlasení termínu bude podzimní bonitace zařazena do kalendáře akcí KCHČSV (jedná se o plnohodnotnou bonitaci podle bonitačního řádu KCHČSV v ČR).

Zápis a závěry z něho vyplývající schváleny výborem KCHČSV jednomyslně.

V Jevišovicích dne 23. 3. 2008 zapsal Karel Skoupý

Krátké zprávy

Poslední možnost zaslat vzorky - výzkum douhověkosti

Pokud Váš pes či fena dosáhne v nejbližších dnech 12,5 roku nebo je starší, a chtěli byste se zapojit do výzkumu dlouhověkosti u psů, prosím zašlete vzorky co nejdříve, ideálně do konce tohoto týdne, tedy do 8.3. Bylo by vhodné, aby studie obsahovala psy s různými rodokmeny. Výsledky studie by měly být koncem roku.

Je třeba odebrat 5 vzorků DNA z tlamy, přiložit kopii PP, a u kastrovaných jedinců uvést, v jakém věku byli kastrováni.

Zaslat poštou na adresu:

RNDr. Evžen Korec, CSc.
EKOSPOL
Dukelských hrdinů 747/19
170 00 Praha 7

Pan Korec je ředitel ZOO Tábor a zaštiťuje tento výzkum. Obálku označte nápisem ČSV.

Kdo má přímo sadu na odběr, může jí použít, kdo nemá, použije např. vatové tyčinky na čištění uší, jen nesmí být ničím kontaminované. Postup vlastního odběru není nic složitého, koncem vatové tyčinky zatočte ma sliznici v tlamě psa "v pysku" na každé straně, čistý konec ustřihněte a udělejte pět vzorků. Pes by neměl alespoň hodinu před tím jíst a také by se neměl okusovat s ostatními psy. Pak dejte všech 5 vzorků do obálky uzavíratelného igelitového sáčku, do obálky a pošlete poštou co nejdříve po odběru, spolu s kopií PP. U kastrátů nezapomeňte zřetelně uvést, např. do kopie PP.

Pracovní jedinec - zasílání výsledků

Výsledky vaší práce (účast na závodech, zkoušky, vytrvalostní sporty aj.) zasílejte prosím Kateřině Hladké na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , která letos vyhodnocuje pracovního jedince

Přebor dle ZVV1, závod dle ZZO, canicross, 30.9-1.10 Nadějkov

Srdcečně Vás zveme na přebor dle ZVV1, závod dle ZZO, a canicross, které budou probíhat o víkendu 30.9-1.10.2023. Na trénink před přeborem je možno dorazit již ve čtvrtek. 

Místo konání: Nadějkov – areál VAMAtremp, 49.5090650N, 14.4948547E

Přihlášky a info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.721205351   do 20. 9. 2023

Více informací v akcích

Číst dál...
Výzkum dlouhověkosti - hledáme psí seniory

Podařilo se nám získat unikátní příležitost k zapojení našeho plemene do výzkumného programu sledování genů ovlivňujících dlouhověkost. Sledování těchto genů v našem chovu by mohlo významně snížit pravděpodobnost úmrtí psů v mladém věku, případně umožnit vytvoření dlouhověkých linií.

Číst dál...
Podklady pro pracovního jedince 2022

Prosíme majitele československých vlčáků, kteří se psy jakkoli pracují a sportují (sportovní kynologie, agility, dogdancing, nosework, canicross, dogtreky, aj.), aby zaslali výsledky zkoušek a závodů (oskenované, či odkazy na online výsledky např. u DT, CC, aj.) na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nejlépe do konce února, pro vyhodnocení pracovního jedince roku 2022.

Sponzor

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Z galerie