Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Nejbližší akce

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. S ní je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 80 hostů a žádný člen

Zápisy ze schůzí

Zápis z jednání KRK KCHČSV, Humpolec, 8.2.2016

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 4. 3. 2016 11:51 Zveřejněno 4. březen 2016
Napsal Jaroslava Smištíková Zobrazeno: 1882

Schůze zahájena ve 12:30
Přítomni: Hartmanová, Matušinec, Smištíková

 

1) Podnět paní Aleny Pakostové ze dne 18.01.2016 ve věci podezření z porušení Vyhlášky 21/2013 Sb. o stanovení podmínek při chovu psů a koček u Ing. Miloše Pelikána, v plném znění viz příloha.

Na žádost předsedkyně KRK byla dne 24. 01. 2016 provedena kontrola vrhu „E“ z Postupického podlesí u Ing. Miloše Pelikána. Na místě shledáno sedm štěňat z celkového vrhu osmi ve věku 44 dní. Osmé štěně bylo dle sdělení chovatele již u nového majitele.

KRK KCHČSV byla Ing. Pelikánem informována, že záležitost řeší i Krajská veterinární správa, která provedla u Ing. Pelikána vlastní kontrolu ještě před kontrolou ze strany KCHČSV.

Rozhodnutí KRK: KRK konstatuje, že Vyhláška 21/2013 Sb. byla Ing. Pelikánem porušena a uděluje Ing. Pelikánovi napomenutí. V případě opakovaného prohřešku může být chovateli pozastaven chovatelský servis.

Potrestání za porušení Vyhlášky 21/2013 Sb. nyní spadá do kompetence Krajské veterinární správy.

Pro: Hartmanová, Matušinec, Smištíková
Proti: 0

 

2) Podnět paní Aleny Pakostové ze dne 19.01.2016 ve věci znění textu týkajícího se odběru štěňat na webových stránkách KCHČSV.

KRK doporučuje Výboru KCHČSV schválit znění textu navržené předsedou KCHČSV, Ing. Karlem Skoupým.

Pro: Hartmanová, Matušinec, Smištíková
Proti: 0

 

3) KRK KCHČSV pověřuje Výbor KCHČSV přípravou nových stanov dle aktuálně platné legislativy ČR. Tyto změny musí být uvedeny v platnost nejpozději na nejbližší Konfereci KCHČSV.

Pro: Hartmanová, Matušinec, Smištíková
Proti: 0

 

4) Podnět výboru KCHČSV ze dne 11.07.2015: Zápis feny Zaira Passo del Lupo do plemenné knihy ČMKU.

KRK konstatuje, že bod I.4 b ZaCHŘ KCHČSV, schválený na Konferenci KCHČSV v Brně Jehnicích jako bod X. 19) dne 12.06.2010, je v rozporu s předpisy vyšší právní síly.

KRK KCHČSV pozastavuje platnost tohoto bodu, a to na základě Stanov KCHČSV § 7 čl. 1.1.7.

KRK konstatuje: Podmínky tohoto charakteru lze ustanovit pouze jako podmínky chovnosti, nikoli zápisu do plemenných knih FCI.

Pro: Hartmanová, Matušinec, Smištíková
Proti: 0

 

5) KRK konstatuje velkou prodlevu ve zveřejňování informací členům KCHČSV. Všechny dokumenty a data týkající se schůzí, výstav, jednání komisí či výsledků bonitací by měly být členům KCHČSV i příslušným orgánům KCHČSV dostupné v adekvátní lhůtě, včetně Zpravodaje i webových stránek. KRK doporučuje zveřejňovat vše nejpozději do 30-ti dnů.

Pro: Hartmanová, Matušinec, Smištíková
Proti: 0

 

6) Podnět pana Vojtěcha Kouřila: Stížnost na průběh bonitace v Nýřanech konané dne 13.09.2014, sepsaný dne 16.09.2014. Náprava situace byla zajištěna rozhodnutím Výboru a CHK KCHČSV, zápis korenspondenční schůze taktéž dne 16.09.2014.

Pro: Hartmanová, Matušinec, Smištíková
Proti: 0

 

Schůze ukončena v 16:20
Zápis zaslán plemenné knize k informaci.

Dne 8.2.2016 v Humpolci
Zapsala Jaroslava Smištíková

 

Příloha k bodu 1):

Dobrý den.

Obracím se na celostatní KRK ve věci podezření z porušení vyhlášky 21/2013 o stanovení podmínek chovu psů a koček (doprovodná vyhláška k zákonu 246 o ochraně zvířat proti týrání). 
Jedná se o chovatele čsv p.Pelikána (chs z Postupického podlesí) a jeho aktuální vrh "E".
Vrh je narozen 11.12.2015 a dne 16.1.2016 již odcházela štěňata do nových domovů - tj. ve věku 36 dnů. Což je v rozporu s výše zmíněnou vyhláškou která stanovuje minimální věk štěněte pro odloučení od matky na 49. resp. 50. den věku. V předešlém víkendu byla prodána 4 štěňata z vrhu. K dnešnímu dni je štěňatům 38 dní a je snadno prokazatelné, že některá již nejsou s matkou - proto prosím o prošetření a případné řešení. 
Přikládám odkaz na webové stránky kde se doslova píše - cituji: "V pátek bylo štěňatům 5 týdnů, byla načipována a odčervena a hned následujícího dne nadešel okamžik prvních předání novým majitelům."
A přikládám i printscreen dané stránky.
PrintscreenPrintscreen
 
S pozdravem a přáním pěkného dne
Alena Pakostová

Z galerie