Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Nejbližší akce

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. S ní je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Inzeráty

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 1149 hostů a žádný člen

Zápisy ze schůzí

Společná schůze celostátního výboru a chovatelské komise KCHČSV

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 6. 1. 2013 23:43 Zveřejněno 20. červenec 2012
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 3307

14. 07. 2012 ve Světlé nad Sázavou

Přítomni: Ing. J. Hospodka, M. Bulíková, Z. Havlík, V. Kouřil, D. Matušinec
Omluveni: M. Andrlová, K. Vidláková

Chovatelská komise: Ing. K. Skoupý, Ing. H. Kaufmanová, D. Matušincová
Hosté: H. Hubáčková

Program: Problematika vrhu D Sotis

1) Výbor KCHČSV, na základě výsledku rozboru DNA u zvířat Alkyona Sotis, Cherokee Eden severu, Dero Sotis, Desire Sotis, provedeného v laboratoři P&R LAB a.s. (akreditované Českým institutem pro akreditaci), považuje otcovství psa Cherokee Eden severu u potomků Dero Sotis a Desire Sotis za plně prokázané.
Pro: všichni

2) Výbor KCHČSV ukládá majitelce a chovatelce chovné stanice Sotis sl. H. Hubáčkové zajistit vzorky DNA u zbylých (netestovaných) zvířat z vrhu D Sotis a zajistit doručení těchto vzorků do laboratoře P&R LAB a.s. v Novém Jičíně, kde budou provedeny testy paternity.
Termín: 3. 8. 2012
Pro: všichni

3) V případě nezajištění, resp. prodlení předání vzorků DNA od těchto zvířat výbor KCHČSV doporučeným dopisem upozorní majitele zvířat vrhu D Sotis na skutečnost, že následně budou průkazy původu (PP) zvířat vrhu D Sotis a jejich potomků zneplatněny.
Za příp. upozornění zodpovídá: Bulíková
Pro: všichni

4) Výbor KCHČSV se nebude vměšovat do soukromých sporů chovatelky sl. H. Hubáčkové a současného majitele feny Alkyona Sotis pana Lelka.
Pro: všichni

5) Výbor KCHČSV konstatuje, že zajištění vzorku DNA od psa Kondor z Krotkovského dvora vzhledem k zásahu neznámé osoby u majitele tohoto psa p. Baláže není dosažitelné (reálné) a vzhledem k výsledkům dosavadních testů ani zásadní.
Pro: všichni

6) Do doby dořešení výše uvedeného je pozastaveno vydávání PP pro potomky dotčených jedinců. Upozornění na ČKS (p. Šiška) zajistí M. Bulíková.
Pro: všichni

Zapsal: Hospodka

Z galerie