Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 115 hostů a žádný člen

Zápisy ze schůzí

Korespondenční jednání CHK - zamítnutí požadovaného krycího psa

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 18. 9. 2018 21:02 Zveřejněno 18. září 2018
Napsal Lenka Dragonari Zobrazeno: 1009
CHK zamítá žádost chovatelky Hany Pauchové, chovná stanice Bubbledog, o uvedení psa Enzo Šedý poklad na KL v řízeném chovu.
Pro: Kamila Nováková, Jiří Drábek, Jaroslava Mrkosová, Dana Matušincová, Lenka Dragonari, Lucie Novoveská
Proti: 0
Zdržel se: 0

Důvodem zamítnutí psa je, že v letošním roce je již vypsán na 5 krycích listů.

Pro rok 2018 nebude již Enzo Šedý poklad na KL vypisován, pokud se prokazatelně neukáže, že z 5 KL, na kterých figuruje, nebude více nežli jeden realizovaný vrh.

Pravidla řízeného chovu stejně tak jako pravidla chovu kontrolovaného by měla zejména odrážet principy udržení variability a životaschopnosti populace. A ty jsou zejména:

1. Udržení nízkého koeficientu příbuzenské plemenitby.

2. Znemožnění nadměrného využití některých plemeníků a udržení dostatečného počtu plemeníků v chovu.

Pravidla stanovená pro chov kontrolovaný jsou současně brána v potaz i pro chov řízený. Chovatelská komise má možnost neřídit se pravidly chovu kontrolovaného, ale to by měla činit jen ve skutečně odůvodněných případech. Pro příklad, kdyby se jednalo o staršího plemeníka bez potomků, krevně (geneticky) málo zastoupeného v populaci atd. Tedy rozhodně ne v případě tříletého plemeníka s několika již letos realizovanými krytími a dalšími očekávanými.

Z galerie