Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Inzeráty

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 61 hostů a jeden člen

Zápisy ze schůzí

Zápis z pracovní schůzky předsedy KCHČSV, předsedy CHK a HPCH KCHČSV

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 7. 1. 2013 0:04 Zveřejněno 3. březen 2012
Napsal Karel Skoupý Zobrazeno: 3027

Datum: 7. 1. 2012
Místo: Velké Meziříčí

Přítomni:
- Ing. Jaroslav Hospodka – předseda KCHČSV
- Ing. Karel Skoupý – předseda CHK
- Dana Matušincová – HPCH KCHČSV
- Ivana Střítežská – host

 

Program jednání:

 

1. Zpracování plánu chovu

Ing. Jaroslav Hospodka představil požadovanou osnovu plánu chovu zpracovanou na základě konzultací s Ing. Karlem Hartlem. Bylo konstatováno, že tato osnova se shoduje ve všech základních bodech s osnovou navrženou CHK.

Ohledně jednotlivých detailů bylo dohodnuto:

  • bude zpracována metodika chovu dle osnovy, která bude nedílnou součástí plánu chovu – tento materiál bude zveřejněn, jeho konkretizace bude vydána jako pomocný interní materiál CHK, tak aby na jeho základě nedocházelo k nechtěnému zvýhodnění nebo znevýhodnění některých konkrétních jedinců v očích chovatelské veřejnosti

  • jmenovité uvádění nositelů pozitivních a negativních znaků bude předmětem pomocného interního materiálu CHK

  • jmenovitý návrh / zadefinování psů a fen, chovných párů navrhovaných k upevnění požadovaných jednotlivých znaků bude předmětem pomocného interního materiálu CHK

  • bude zpracován návrh úpravy / doplnění ZaCHŘ k předložení konferenci KCHČSV

2. Sledování a vyhodnocování stavu populace

Bylo představeno vyhodnocení bonitací, které je zpracováno od r. 2005 do současnosti. Toto vyhodnocení bude zveřejněno jako příloha plánu chovu.

3. Jednotné bonitace

Návrh úpravy bonitační tabulky byl zpracován na základě zápisu z jednání Ing. Karla Hartla a pana Oskára Dóry. Navržená upravená bonitační tabulka byla předložena KCHČSV SR, dosud bez odpovědi. CHK zreviduje znovu svůj předložený návrh podle dostupných zápisů z projednání této problematiky a následně předloží výboru podklady k obnovení jednání.

Ve Velkém Meziříčí dne 7. 1. 2012
zapsal Ing. Karel Skoupý

Z galerie