Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., se kterými je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Inzeráty

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 54 hostů a jeden člen

Zápisy ze schůzí

Korespondenční schůze výboru KCHČSV

Kategorie: Zápisy ze schůzí Aktualizováno 9. 6. 2010 19:00 Zveřejněno 9. červen 2010
Napsal Karel Skoupý Zobrazeno: 4218

Zapsáno dne 6. 6. 2010
Účast na korespondenční schůzi: Skoupý, Hospodka, Střítežská, Matušincová, Bulíková, Křížová


1. Žádost o rozšíření aprobace pro plemeno ČSV – Iveta Nováková

Výbor KCHČSV souhlasí s rozšířením aprobace pro plemeno ČSV u jmenované rozhodčí. Podmínkou je absolvování alespoň jedné hospitace na akci pořádané KCHČSV (bonitace, klubová a speciální výstava), nebo dodatečné proškolení rozhodčí na těchto akcích.

Pro: Skoupý, Hospodka, Střítežská, Matušincová, Bulíková, Křížová
Proti: 0
Zdržel se: 0

2. Konference KCHČSV

Pořádáním celostátní konference KCHČSV v roce 2010 je pověřena pobočka KCHČSV pro Moravu a Slezsko. Konference se bude konat dne 12. 6. 2010 v Brně – Jehnicích.

K informaci

3. Žádost o přeměření psa – Erik z Věrné smečky

Žádost podává chovatelka Hana Křížová. Na bonitaci bylo psovi naměřeno 66 cm, přičemž pes má prokazatelně větší výšku. Majitelka psa, paní Urbánková, je ochotná se psem přijet kam bude vhodné. Po psovi se narodila již první štěňata a druhá se narodí v nejbližších dnech. Pes ještě není přeregistrovaný na PK. Z důvodu uvedení správných údajů při přeregistraci a následně v PP potomků psa je žádáno o mimořádné přeměření, mimo termín řádné bonitace.
Na základě uvedených důvodů výbor souhlasí s mimořádným přeměřením psa Erik z Věrné smečky. Majitelka psa se se psem dostaví v sobotu 12. 6. 2010 v 8:00 do Brna – Jehnic, kde budou přítomni členové výboru a CHK. Majitelce psa budou na základě přeměření opraveny údaje v bonitační kartě, kterou si přiveze sebou. Jedná se pouze o přeměření tělesných rozměrů psa (včetně přepočítání indexů), nikoliv o změnu v hodnocení exteriéru nebo povahy – tzn. v bonitačním kódu budou opraveny pouze údaje týkající se tělesných rozměrů.

Pro: Skoupý, Hospodka, Střítežská, Matušincová, Bulíková, Křížová
Proti: 0
Zdržel se: 0

4. Bonitace v Osieczne (PL) – 21. 8. 2010

KCHČSV byl požádán chovatelkou Elzbietou Wojtko o uspořádání české bonitace pod patronátem KCHČSV v ČR v Polsku. Na ČMKU byly prověřeny podmínky pořádání klubových akcí mimo území ČR. Tyto akce lze pořádat, pokud na nich není zadáváno čekatelství na českého šampiona – tzn. mimo území ČR nelze pořádat např. klubové a speciální výstavy, ale pořádání bonitací je plně v režii klubu. Pokud je pořadatelem KCHČSV v ČR, pak není ani nutné žádat z Polska na ČMKU o uvolnění rozhodčího.
Výbor KCHČSV pověřuje územní pobočku pro Moravu a Slezsko uspořádáním bonitace v Osieczne (PL) dne 21. 8. 2010. Jedná se o bonitaci pořádanou KCHČSV v ČR, podle bonitačního řádu KCHČSV – tato bonitace bude uznána pro zařazení do chovu v ČR, pokud se jí zúčastní majitelé psů z ČR.

Pro: Skoupý, Hospodka, Střítežská, Matušincová, Bulíková, Křížová
Proti: 0
Zdržel se: 0

Z galerie