Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

Nejbližší akce

Kniha ČSV

Knihy jsou dostupné na všech klubových akcích a zároveň u Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. S ní je možné domluvit se na způsobu platby a zaslání knihy.

Inzeráty

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 860 hostů a žádný člen

Dokumenty

Směrnice KCHČSV - podmínky chovnosti - platná do 8.8.2020

Kategorie: Dokumenty Aktualizováno 29. 8. 2020 16:56 Zveřejněno 28. červenec 2014
Napsal Admin Zobrazeno: 4245
V souladu s článkem III.2 ZaCHŘ KCHČSV je při zařazení do chovu požadováno:
  1. Plemenná příslušnost doložená PP ve smyslu čl. I.3
  2. Dodržení stanovené věkové hranice 18 měsíců
  3. Absolvování bonitace s výsledkem, který opravňuje k zařazení do chovu (nebyla zjištěna vylučující vada, psi i feny musí být plnochrupí)
  4. Rentgenologické vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů provedené i vyhodnocené u některého z veterinářů vyjmenovaných v seznamu na webu KCHČSV. Věková hranice pro provedení RTG vyšetření DKK je min. 15 měsíců. Maximální stupeň DKK pro přiznání chovnosti je C.
  5. Rentgenologické vyšetření na dysplazii loketních kloubů, věková hranice pro provedení RTG vyšetření DLK je min. 15 měsíců. Jediný stupeň DLK pro přiznání chovnosti je A.
  6. Stanovení DNA profilu v laboratoři Genomia – odběr vzorku krve pro stanovení DNA profilu provede veterinární lékař a potvrdí jej do veterinárních záznamů v PP psa.
  7. Doložení výsledků testů DM a DW.
  8. PP uznávaný FCI, ve kterém jsou uvedené minimálně tři úplné generace u všech předků narozených v roce 1999 a později včetně jedinců importovaných, s výjimkou zvířat vzešlých z evidovaného chovu na základě plánu vytvořeného chovatelskou komisí a odsouhlaseného Výborem KCHČSV.
Chovnost psů a fen je rovněž podmíněna zdravou populací jejich odchovů:

- V případě výskytu závažných genetických vad nebo geneticky podmíněných onemocnění ukončí danému jedinci chovnost chovatelská komise.

- V rámci ozdravných opatření musí být vždy jeden z rodičů v navrženém chovném páru hodnocen stupněm DKK A. Ve výjimečných zvláště odůvodněných případech může chovatelská komise povolit spojení dvou jedinců, hodnocených stupněm DKK B. V případě využití zahraničního plemeníka je možné využít pouze jedince s DKK A nebo B.

- Minimálně jeden z rodičů musí být DM negativní a minimálně jeden DW negativní.

- Jedince Ob je možno použít v chovu pouze s partnerem s povahou hodnocenou Og, Of, Oh, Oi, Oj.

 

Směrnice o podmínkách chovnosti aktualizovaná dle rozhodnutí Konference delegátů a Mimořádné konference delegátů v r. 2018.

Z galerie