Články

Propagace plemene

Kategorie: Různé Aktualizováno 7. 10. 2015 11:59 Zveřejněno 15. leden 2013
Napsal Hana Čertíková Zobrazeno: 5438

Československý vlčák na veřejnosti, v časopisech, knihách, televizi...

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. o dalších pozitivních zmínkách či zprávách, na které jste narazili!

 

 

ČSV v televizi

TV - Vlna z Brna

31.1.2013 Brněnská televize odvysílala rozhovor s Vojtou Kouřilem a Karlem Skoupým o československých vlčácích. Účinkují Grey Alexa z Údolí ticha (Grey) a Abetzi Hawk-Eye Anwar (Abe). Záznam v archivu televize najdete zde.

 

2. Vánoční pochod Prahou

Na památku vlčici Bessince se 16.12.2012 na procházku v Praze sešlo kolem 30 československých vlčáků a 3 saarlosovi vlčáci. Galerie.

Vlčí pochod Prahou na památku Bessince

 

Vlčácký pochod Brnem

3. Vánoční pochod Brnem

15.12.2012 se na procházku po brněnských vánočních trzích sešlo kolem 50 československých vlčáků a 3 saarlosovi vlčáci. Více zde. Galerie.

 

Místo původního záměru máme krásné plemeno

29.10.2012
V čísle časopisu Svět psů je článek Josefa Růžičky, věnovaný československým vlčákům, Yahoo z Molu Es a Aleši Bittnerovi zvlášť. V elektronické podobě zde.

Svět psů

 

Pes přítel člověka

I předměty znamenají body!

Červenec 2012
V čísle časopisu Pes přítel člověka je článek MVDr.Iva Srba, věnovaný tréninku stop, ilustrovaný fotografiemi vlčáka Arga Kuklík, jenž se zúčastnil jeho výcvikového semináře.

 

Kolosální nápad

Roku 2012 vydalo nakladatelství Academia knihu Michaely van Erne nejen o ČSV. Hrdinka Kolosálního nápadu je stíhána sledem nepřetržitých kalamitních událostí. Ve snaze nevylámat si zuby na nejisté existenci v Nizozemí proniká do tajů kultury a mentality hrdých tulipánů, jakožto i svérázného přítele a jeho rodiny – přirozeně tolerantní vůči lehkým drogám, nikoli už však vůči bezdětnosti nesezdaného páru. Snad právě v náhlém vlasteneckém pudu či pudu sebezáchovy si pořídí štěně československého vlčáka.

Michaela van Erne - Kolosální nápad

 

Fauna

Jak se žije s vlčími geny

Červenec 2012
V čísle časopisu Fauna je článek Jiřího Čertíka, věnovaný životu s Rakšou Xí od Úhoště, ilustrovaný fotografiemi H. Čertíkové. Článek vyšel na pokračování ve třech číslech. Elektronická verze je zde.

 

2. Vlčí pochod Prahou

20.11.2011 se na procházku v Praze sešlo 14 vlčáků a jedna eurasijská vlčice Bessinka.

Více zde. Galerie.

2. Vlčí pochod Prahou2. Vlčí pochod Prahou

 

1. vlčí pochod Prahou

1. Vlčí pochod Prahou

12.6.2011 se na procházku v Praze sešlo 9 československých vlčáků.

 

Portrét plemene Československý vlčák

Leden 2011
V lednovém čísle časopisu Planeta zvířat je článek Heleny Hubáčkové a Martiny Trávníčkové, věnovaný československým vlčákům. V elektronické podobě zde.

Planeta zvířat (obálka slovenského vydání)

 

Psí sporty - Československý vlčák

Jak se sportuje s... Československý vlčák

Červen 2009
V čísle časopisu Psí sporty vyšel článek Ing. Moniky Soukupové, věnovaný československým vlčákům, jejich výcviku, sportování s nimi a jejich zdraví.

 

První rok s křížencem vlka

3.9.2010
V čísle časopisu Fauna je článek Jiřího Čertíka, věnovaný zkušenostem z prvního roku soužití s Rakšou Xí od Úhoště, ilustrovaný fotografiemi H. Čertíkové. Elektronická verze je zde.

Fauna

 

S vlčáky za vlky

30.1.2009
Se sešlo v Pražské ZOO mnoho československých vlčáků s majiteli a jedna karpatská vlčice Bessinka a navštívili výběh s příbuznými - vlky. Fotogalerie zde.

Vlčáci v ZOO PrahaVlčáci v ZOO Praha

 

Kniha Československý vlčák - Hartl, Jedlička

Kniha Československý vlčák dvojice autorů Ing. Karel Hartl a Jindřich Jedlička.

Poprvé vyšla r. 1996 v nakladatelství Loba, nyní dostupná v elektronické podobě zde.

Z galerie