Články

O kapra Karla Hartla 2005

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 11:41 Zveřejněno 15. leden 2014
Napsal Helena Hubáčková Zobrazeno: 1158

Již po třetí se na sklonku roku sešli majitelé československých vlčáků, aby zápolili v neformálním závodě O kapra Karla Hartla. Akce má doposud poněkud putovní charakter - což je určitě dobře - a tak se letošní ročník pořádal díky vstřícnosti ZKO Slavín v Roudnici nad Labem. A jelikož u místních členů závod vzbudil nemalou pozornost, objevili se po boku československých vlčáků i belgičtí a němečtí ovčáci, boxeři a border kolie. 

 

Pořadatelé nachystali závodníkům trať sestávající z některých překážek agility (slalom, tunel a houpačka), klasické metrovky a áčka, hodu sněhovou koulí na přesnost do odpadkového koše, výskoku a posazení psa  na (značně) rozviklaný stůl a nakonec zadržení figuranta (dle úrovně a věku psa do rukávu, peška či kůže). Nutno dodat, že pokud něco nesplnil pejsek, byl povinen disciplínu absolvovat páníček. Dvojici se po celou dobu měřil čas a ten spolu s počtem zásahů sněhovými koulemi určoval pořadí.

Na startu se sešlo celkem 13 československých vlčáků, ale celkem jen s 8 psovody - zřejmě se nikomu moc  nechtělo vyjíždět do sobotní chumelenice. Závodníci si navzájem fandili i pomáhali ("jinoplemenům" se obvykle moc nechtělo do tunelu a tak se ostatní snažili majiteli pejska pomoct dostat skrze překážku) a celou sobotu provázela velmi uvolněná a rozesmátá nálada. A aby závodění nebylo tak krátké (místní zřejmě nemohli stále ukojit svého soutěživého ducha), pokračovalo se odpoledne v zápolení čévéčkáři proti nečévéčkářům v dalších originálních disciplínách, tentokrát ale již bez psů. První úkol byl pro muže - odvozit ženy z vlastního družstva na čas v kolečku po určené trase (vyhráli nečévéčkáři). Druhá disciplína spočívala v hodu rukávem do dálky (vyhráli čévéčkáři). Třetí - řádně vypečená disciplína - byla poslušnost dle ZVV3, kdy psa samozřejmě dělal člen vlastního družstva. Závodili vždy 3 a 3 dvojice a jejich posuzování se ujal rozhodčí Karel Nedvěd. Nutno říct, že smíchy některým již tekly slzy a závěrečné vyhlášení výsledků poslušnosti již bylo natolik rozverné, že vlastně nakonec nebyl ani určen konečný vítěz tohoto zajímavého klání.

V podvečer proběhlo v klubovně vyhlášení výsledků závodu O kapra Karla Hartla, jehož vítězem v kategorii  ČSV se stal Václav Zeisek s Irou z Litavské kotliny a jako "kapra" si domů odvážel láhev zlatavého moku. Z celkového pořadí se bohužel vytratil Kamil Horák s Keltem z Molu Es, neboť promrzlé zapisovatelky střídající   se a vzájemně si předávající listinu, do které se zaznamenávaly naměřené časy, Kamilův výsledek  opomněly zapsat. Kamilovi bude jistě v příštím ročníku poskytnuta nějaká kompenzace :-).

 

Pořadí. Jméno psa - Psovod

1. Ira z Litavské kotliny - Václav Zeisek

2. Jessika z Litavské kotliny - Václav Zeisek

3. Peggy z Litavské kotliny - Václav Zeisek

4. Alan ze Smaragových vodopádů - Helena Hubáčková

5. Areia Sotis - Helena Hubáčková

6. Brave Odin z Věrné smečky - Zdeněk Havlík

7. Rasty z Molu Es - Simona Šímová

8. Alf z Malého ráje - Dan Artus

9. Felon Eden severu - Helena Hubáčková

10. Anteia Sotis - Kamil Horák

11. Bellisa z Věrné smečky - Radek Kunc

12. Bart z Věrné smečky - Pavel Šroubek

Z galerie