Články

LVT Jevišovice 2009

Kategorie: Akce Aktualizováno 7. 10. 2015 13:53 Zveřejněno 18. srpen 2009
Napsal Karel Skoupý Zobrazeno: 5158

Je pondělí 10. srpna a bohužel se splnilo to, o čem se mi zdálo první noc na letošním táboře. Totiž že ráno vstanu a budu muset do práce. Ale od začátku.

Do Jevišovic jsme přijeli den před „oficiálním" zahájením tábora, v pátek 24. července. V sobotu pak začala přijíždět většina dalších účastníků, odpoledne se začaly domlouvat organizační záležitosti, jako rozdělení psů pro cvičení podle pokročilosti apod. Od neděle se pak rozběhl výcvik (v neděli ještě bez ranních stop, od pondělka pak už i se stopami) pod vedením výcvikářů Helči Hubáčkové a Kamila Horáka, zkouškaře měla na starost Maruška Bulíková. Figurant byl stejně jako vloni Zbyněk Rektořík. Kromě starých známých tváří, které do Jevišovic jezdí už tradičně, se i letos na tábor dostavilo dost „nových" lidí s mladými psy.

LVT Jevišovice 2009První týden proběhl jako vždy ve znamení intenzivního výcviku. Ve druhém týdnu pak byly naplánovány 2x zkoušky, uskutečnily se ale jen pondělní podle ZŘ KJ ČR Brno (rozhodčí Marcela Nalezená), plánované úterní zkoušky podle NZŘ byly pro nezájem zrušeny. Na zkoušky nastoupilo celkem 5 psů a všichni uspěli. Byli to:

 • Clif Sotis, psovod Helena Hubáčková - zkouška ZPU1
 • Desire Sotis, psovod Tomáš Simon - zkouška ZOP
 • Brian Sotis, psovod Ladislav Robb - zkouška ZOP
 • Veron z Molu Es, psovod Šárka Hloušková - zkouška ZOP
 • Leonardo Eden severu, psovod Zdeněk Punčochář - zkouška ZOP

Vzhledem k tomu, že zkoušky podle NZŘ byly zrušeny, byly úterý a středa běžnými výcvikovými dny. Ve středu jsme se vydali najít trasu pro orientační závod pětiboje. Podařilo se najít pěknou trasu se třemi rybníky dlouhou 33 km, orientačně středně náročnou. Večer dorazil Jaromír Endlicher, který se letos na pětiboji ujal role rozhodčího.

Letošního už sedmého ročníku Memoriálu Karla Matušince - Jevišovického pětiboje se zúčastnilo celkem 6 dvojic, které vyrazily na trasu první disciplíny ve čtvrtek časně zrána. Kontroly byly umístěny poblíž Jiřic a dále u rybníků Mírovec (u Grešlového Mýta), Peleš (kousek od Jankovce) a Vlašňov (u Olbramkostela), kde se také plavalo. Celou trasu včetně všech kontrol zdolali Roman Andrusiv s Brestem z Deštné hory (čas 3:06) a Pepa Kavalec s Darkem z Údolí ticha (čas 3:56). Další dva závodníci našli a stihli jen dvě z kontrol (včetně plavání), zbývající dva se po neúspěšném hledání kontrol vrátili zpět do tábora. Odpoledne a večer následovala další disciplína - obrany - sestávající z likvidace výtržnosti a „stezky odvahy". Největší bodový zisk (96 bodů) z této části si odnesl Pepa Kavalec s Darkem z Údolí ticha.

Druhý den ráno pokračovalo závodění třetí disciplínou - stopami. Ty se letos účastníkům moc nepovedly, na druhou stranu většina účastníků byli nováčci a cizí stopu s vyhledáním nášlapu dělali poprvé v životě. Naopak vcelku solidní výkony byly předvedeny ve čtvrté disciplíně, kterou byla poslušnost s rušivými vlivy. Poslední disciplínou byl pak pulling. Disciplíny druhého dne ovládla Hanka Černohorská s Brennou z Kamenaček, která získala nejlepší stopu, nejlepší poslušnost a i čas v pullingu měla nejlepší. Díky těmto výkonům se posunula výsledkovou listinou vzhůru na konečné druhé místo. Konečné výsledky jsou následující:

 1. místo   Darek z Údolí ticha, psovod Josef Kavalec               371 bodů, nejlepší obrana
 2. místo   Brenna z Kamenaček, psovod Hana Černohorská    338 bodů, nejlepší stopa a poslušnost
 3. místo   Brest z Deštné hory, psovod Roman Andrusiv          310,5 bodu
 4. místo   Peggy (ČSV bez PP), psovod Zdeněk Punčochář    282,5 bodu
 5. místo   Arnica Zelený paprsek, psovod Jitka Šimáčková      152 bodů
 6. místo   Sandy od Úhoště, psovod Pavel Štefek                   103 bodů

Memoriál Karla MatušinceBludný Horákův kořen jsme se letos rozhodli udělit panu rozhodčímu, který se mezi první a druhou disciplínou přes naše výslovné varování vydal projet trasu a vrátil se po pěti a půl hodinách na pokraji vyčerpání s najetými 58 kilometry.

Po odpoledním vyhlášení výsledků jsme se sešli všichni u pečeného prasátka za doprovodu živé country muziky - poslední vytrvalci od kantýny odcházeli až kolem páté hodiny ranní. V sobotu se pak začal tábor pomalu vylidňovat a do neděle nás už zůstalo jen pár. V neděli 9. srpna odpoledne jsme se pak s Jevišovickým areálem rozloučili i my a odjeli domů. Nezbývá než se těšit na další setkání s fajn lidmi a psy, kteří v Jevišovicích letos byli a hlavně na LVT Jevišovice 2010!

Fotogalerie

Ahoj a díky všem za příjemně prožitých 14 dní,
Karel se smečkou :o)

Z galerie