Články

Výživa štěněte a dospělého psa

Kategorie: Výživa a péče
Aktualizováno 7. říjen 2015
Zveřejněno 21. leden 2014
Napsal Helena Hubáčková Zobrazeno: 7744

Existují v podstatě dva způsoby, jak můžeme psa krmit. Prvním způsobem je klasické krmení masem a přílohami, druhým pak krmení suchým krmivem - granulemi. Potrava by měla být pestrá a z dlouhodobého hlediska dieteticky vyvážená. To znamená, že nemusí být nutně dieteticky vyvážená každá jednotlivá krmná dávka - pes si dokáže krátkodobý deficit chybějící složky doplnit "ze svých zásob". Nevhodné, nebo - lépe řečeno - přímo škodlivé, je krmit psa zbytky od našeho oběda. Pes je masožravá šelma a jeho nároky na potravu jsou jiné než lidské.

Číst dál: Výživa štěněte a dospělého psa
 

Štěně u nového majitele

Kategorie: Výživa a péče
Aktualizováno 7. říjen 2015
Zveřejněno 1. březen 2008
Napsal Administrator Zobrazeno: 10168

ŠtěněŠtěněKonečně nastal vytoužený okamžik, kdy naše malé "vlče" vypustíme v jeho novém teritoriu. Počáteční nadšení postupně opadne úměrně narůstající výši škod způsobené naším miláčkem, ale štěně si nás jistě brzo získá, takže jsme mu schopni leccos odpustit.

Než si přivezeme štěně domů, musíme mu připravit jeho místo, zajistit mu krmení, vybavit se vodítky, obojky, miskami na vodu a jídlo a také trpělivostí. Československé vlčáky lze chovat jak venku, tak doma. I když se rozhodneme pro první možnost - držení psa ve venkovním kotci, je dobré ho brát každý den na několik hodin domů. Štěně se naučí čistotnosti a "dobrému chování" v bytě, takže pak s ním nebudeme mít problémy např. na dovolených.

Číst dál: Štěně u nového majitele
 

Z galerie