Články

Nové úrazové pojištění – informace pro členy SDRUŽENÍ SPORTOVNÍCH SVAZŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Kategorie: OSA, Integram, pojištění Aktualizováno 3. 4. 2017 12:33 Zveřejněno 3. duben 2017
Napsal Petr Hurda Zobrazeno: 1274

Český olympijský výbor (ČOV) uzavřel s platností od 1. 1. 2017 novou úrazovou pojistku s pojišťovnou Kooperativa, a.s., č. smlouvy 4950050842. Smlouva se týká celého sportovního prostředí v České republice a nahrazuje původní úrazové pojištění, které bylo uzavřeno se společností Pojišťovna VZP, a.s., č. smlouvy 1310000010.

Nové pojištění se týká i všech subjektů sdružených ve Sdružení sportovních svazů České republiky       (mimo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska), tedy jednotlivých členských sportovních svazů             i jejich sportovních klubů. Pojištění se dále vztahuje na všechny účastníky akcí pořádaných subjekty sdruženými ve Sdružení (např. sportovní utkání, tréninky, náborové i propagační akce atd.). Pojištěni jsou všichni trenéři, rozhodčí a dokonce i průvodci (např. rodič, který je delegovaný klubem jako osoba, která zajišťuje odvoz dětí), pokud se úraz stane během organizovaných nebo delegovaných společných cest z místa bydliště nebo pracoviště na sportoviště nebo na jiné obdobné místo a zpět. Pojištění se dokonce vztahuje na úrazy, které se stanou mimo Českou republiku.

Uvedenou smlouvu, včetně oceňovacích tabulek, najdete na webových stránkách Sdružení www.sporty-cz.cz., sekce Pro svazy.

V souvislosti s tím došlo také ke změně formulářů pro nahlášení úrazu, mimo jiné požaduje pojišťovna vyplnění části F formuláře přímo ošetřujícím lékařem. Všechny potřebné formuláře včetně postupu pro vyplnění naleznete na webových stránkách Sdružení.

Podávání hlášení pojistných událostí se provádí prostřednictvím makléřské firmy Renomia, kontaktní osoba: Sabina Římanová z oddělení likvidace, e-mail: sabina.rimanova@renomia.cz.

Z galerie