Nepřehlédněte

Všechna zvířata podílející se na chovu ČSV v ČR splňují standardy Mezinárodního chovatelského řádu F.C.I.
Pro uchovnění je potřeba doložit vyhodnocení DKK a DLK, rentgeny se zhotovují dle rozhodnutí Konference 2018 pouze u akreditovaných veterinářů. Dále je třeba doložit vyšetření na DM, DW a DNA profil - viz odběr krve pro DNA...Žádost o Krycí listy posílejte příslušnému regionálnímu poradci chovu nejméně 6 týdnů před plánovaným krytím. Ve zkráceném termínu je poplatek 300,-Kč pro členy klubu, 500,-Kč pro nečleny klubu (viz ceník poplatků). Pes i fena na KL musí být přeregistrováni jako chovní na ČKS Již vystavený KL je platný 6 měsíců, poté je třeba požádat o jeho prodloužení nebo o nový KL. Dokumenty potřebné pro vystavení PP (Krycí list 2x, Hlášení vrhu, Přílohu přihlášky vrhu – čipování, případné žádosti o vystavení exportních PP) posílejte na adresu předsedy CHK.

200

Kniha ČSV

VYPRODÁNO!

Kdo je přítomen

Právě přítomno: 120 hostů a žádný člen

Home

Konference KCHČSV 2022 - informace

Kategorie: Různé Aktualizováno 20. 6. 2022 21:52 Zveřejněno 16. červen 2022
Napsal Helena Jahelková Zobrazeno: 6626

Termín konání Konference: 3. 9. 2022 11h

Místo konání Konference: Restaurace Jihlavský Parlament na Terasách, Havlíčkova 5628/26, Jihlava

Konference delegátů je nejvyšší orgán KCHČSV. Na členských schůzích byli zvoleni delegáti, kteří se Konference zúčastní jako zástupci členské základny. Každý člen klubu má možnost písemně (emailem) podat kterémukoli z delegátů své návrhy a podněty k projednání na Konferenci. Všichni členové klubu, kteří nebyli zvoleni jako delegáti, se mohou Konference zúčastnit jako hosté.

Termín pro zaslání podnětů delegátům je 29.6.2022.

Termín pro zaslání podnětů od delegátů zpracovateli sborníku (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) je 4.7.2022.

Po tomto datu již nebudou návrhy do sborníku přijaty a nebude tudíž nárok na jejich projednání.

Při zasílání podnětů použijte jako předmět e-mailu "Konference KCHČSV 2022".

Dále je nutné uvést:

- jméno navrhovatele

- pokud navrhovatel není sám delegátem, uvést také jméno delegáta, který návrh přednese

- název návrhu

- znění návrhu

- stručné zdůvodnění.

Upozorňuji, že návrhy se mohou týkat pouze klubových dokumentů (jsou zveřejněné na webu v sekci Dokumenty), svými návrhy můžete požadovat doplnění jednotlivých dokumentů, jejich změny, zrušení nebo založení dokumentů nových. V návrhu musí být uvedeno přesně, která část jakého dokumentu se má změnit. Příklad návrhu:

Návrh na doplnění ZaCHŘ čl. III. Chovní jedinci bod III.1

Navrhovatel: Smolíček Pacholíček

Přednese (pokud navrhovatel není delegátem): František Herbrich

Současné znění: Pes i fena se stávají chovnými po splnění podmínek stanovených Klubem chovatelů československého vlčáka pro zařazení do chovu.

Navrhované znění: Pes i fena se stávají chovnými po splnění podmínek stanovených Klubem chovatelů československého vlčáka pro zařazení do chovu. Chovnost je fenám automaticky ukončena po sedmém vrhu.

Zdůvodnění: Původní znění návrhu nepovažuji za dostatečné, feny by neměly mít tolik vrhů.

 

 

Svoje návrhy a podněty k projednání na Konferenci můžete adresovat těmto delegátům:

Delegáti za oblast Čechy:

$1·        Nováková Kamila            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Kotulánová Jana              Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Musílek Pavel                   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Malý Michal                      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Jahelková Helena            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Soukupová Monika         Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Slezáčková Hana              Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Moravcová Tereza         Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Treppesch Petr                 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Novoveská Lucie             Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Moravcová Tereza          Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Šusterová Věra              Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Šuster Přemysl                  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Rázková Martina             Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Dragonari Lenka              Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Hospodka Jaroslav         Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">

V$·        Klinkáčková Věra         Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Delegáti za oblast Morava:                        

$1·        Čundrla Karel                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Herbrich František           Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Tichá Monika                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Drábek Jiří                         Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Matušincová Dana          Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Hladká Markéta               Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Hladká KateřinaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Krejčí Monika                 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

$1·        Tomková Ivana               Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Krátké zprávy

Přebor dle ZVV1, závod dle ZZO, canicross, 30.9-1.10 Nadějkov

Srdcečně Vás zveme na přebor dle ZVV1, závod dle ZZO, a canicross, které budou probíhat o víkendu 30.9-1.10.2023. Na trénink před přeborem je možno dorazit již ve čtvrtek. 

Místo konání: Nadějkov – areál VAMAtremp, 49.5090650N, 14.4948547E

Přihlášky a info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.721205351   do 20. 9. 2023

Více informací v akcích

prpr

Výzkum dlouhověkosti - hledáme psí seniory

Podařilo se nám získat unikátní příležitost k zapojení našeho plemene do výzkumného programu sledování genů ovlivňujících dlouhověkost. Sledování těchto genů v našem chovu by mohlo významně snížit pravděpodobnost úmrtí psů v mladém věku, případně umožnit vytvoření dlouhověkých linií.

 

Výzkum provádí ZOO Tábor ve spolupráci s Ústavem molekulární genetiky Akademie věd ČR. Dosud byl výzkum prováděn u plemene cane corso, při spolupráci chovatelů z celého světa. U nich jsou nyní popsány 4 geny související s dlouhověkostí, některé z nich jsou již delší dobu považovány za geny dlouhověkosti i u lidí, u některých lze předpokládat, že blokují rozvoj onkologických onemocnění. Nově se výzkum rozšiřuje na několik dalších plemen.

 

Abychom se mohli do programu zapojit, potřebujeme získat stěr z tlamy od třiceti dlouhověkých psů - nekastrovaných samců s PP starších 12,5 roku a k tomu 30 stěrů od kontrolní skupiny v rozmezí 2 - 7 let. Stěr, ze kterého se následně izoluje DNA, odebírá majitel vatovou tyčinkou z tlamy psa otřením vnitřní strany tváře.

 

Starých psů v takovém věku příliš mnoho nemáme, prosím tedy všechny, kteří mají nebo brzy budou mít nekastrovaného psa - samce ČSV staršího 12,5 roku s PP a jsou ochotni spolupracovat, aby se mi ozvali na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Případně pokud tak starého psa nemáte, možná znáte někoho, kdo ho má, koho byste mohli oslovit nebo mi na něj poslat kontakt, potřebujeme zajistit 30 dlouhověkých psů.

 

Každý, s kým se domluvíme na stěru, může dostat zdarma rodinnou jednodenní vstupenku do ZOO Tábor. 

 


 

Podklady pro pracovního jedince 2022

Prosíme majitele československých vlčáků, kteří se psy jakkoli pracují a sportují (sportovní kynologie, agility, dogdancing, nosework, canicross, dogtreky, aj.), aby zaslali výsledky zkoušek a závodů (oskenované, či odkazy na online výsledky např. u DT, CC, aj.) na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nejlépe do konce února, pro vyhodnocení pracovního jedince roku 2022.

Gratulujeme k 7.místu na XIX. mistrovství republiky stopařů ČR SKS TART psovodce Marii Hartmanové se psem Lakota Grey Střípek snů

XIX. mistrovství republiky stopařů ČR SKS TART  se konalo 1. - 2. 10. 2022  v obci Prachatice- Žíchovec. 

ČSV mezi německými ovčáky, rotvajlery, hovawartem, belgickými ovčáky a německým ohařem reprezentovala Marie Hartmanová se psem Lakota Grey Střípek snů. Zde nám o závodu napsala pár řádek:

Podmínkou účasti na mistrovsví je složení zkoušky SPT3 podle zkušebního řádu SKS TART (tento řád vychází z národního řádu sportovní kynologi, svaz dosud není zastřešen ČKS, nicméně snaha o to probíhá), kterou měla fena složenou za 191/200 bodů ze stop a poslušnost 46/50 bodů. Mistrovství probíhá podle SPT3 (tedy stopy a poslušnost se střelbou). Jedná se o náročný dvojdenní závod převážně pro služební psy. 
Číst dál...
PF 2023

Přejeme všem členům klubu pohodově prožité svátky a šťastný vstup do roku 2023.

pf kchcsv2023pf kchcsv2023

Sponzor

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Z galerie